ZTE Axon 7

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

DayDream, tedy VR platformu od Googlu zatím podporují jen highend telefony. Řadí se mezi ně samozřejmě Google Pixel, ale také Motorola Z, Huawei Mate 9 Pro nebo Asus Zenfone AR. ZTE Axon 7 však bude prvním telefonem střední třídy s cenou okolo 10 000 Kč, který DayDream bude zvládat také.

Podpora Daydream

ZTE se při startu dopustilo nepatrné lži, když uvedlo, že ZTE Axon 7 bude DayDream podporovat hned od uvedení na trh. Po vybalení je na ZTE Axon 7 totiž předinstalovaný Android 6.0.1 Marshmallow. Pro podporu VR platformy Daydream je však nutné zařízení aktualizovat na Android 7.0 Nougat. Tuto aktualizaci ale ZTE vydalo teprve nedávno. Nyní již však můžeme s klidným svědomím říct, že ZTE Axon 7 podporuje VR platformu Daydream ihned po vybalení. Samotná podpora vám bez Google Daydream View Headsetu bude téměř k ničemu. VR headset si pak můžete dokoupit za cca 2 000 Kč přímo od Googlu.

ZTE Axon 7 pod lupou

Samotný Axon 7 od ZTE není žádné ořezávátko a dá se velice snadno srovnávat s highend modely ostatních značek. Ve výbavě mu nechybí čtečka otisků prstů, 5,5″ QHD displej s rozlišením 2 560 x 1 440 px. Srdcem zařízení je procesor Qualcomm Snapdragon 820. V kombinaci se 4 GB resp. 6 GB RAM je to opravdu slušná výbava. K dispozici bude 64GB i 128GB uložiště pro vaše data. Interní uložiště se dá navíc rozšířit pomocí microSD až o dalších 128GB. Axon 7 nabízí hybridní dual SIM slot. Tedy zde máte na výběr, zda budete používat dvě SIM karty, nebo pouze jednu v kombinaci s microSD kartou.

O celodenní výdrž se postará baterie s kapacitou 3 250 mAh. Pokud jste milovníkem her, tak vám jistě přijde vhod podpora Qualcomm Quick Charge 3.0. Samotné nabíjené probíhá přes USB-C port a z nuly na sto se dostanete cca za 1h 20min. Samozřejmě máme na mysli procenta při nabíjení 🙂

Jedinou nevýhodou ZTE Axon 7 může být jeho váha 175 gramů, která však odpovídá jeho tak trochu zavalitému tělu. Na oplátku však dostanete stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos. Na přední straně dále naleznete 8MPx fotoaparát. Na zadní straně pak čtečku otisků prstů a obstojný 20MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou.

Pokud tedy stojíte o VR platformu Daydream a nehodláte za nový telefon dát víc jak 10 000 Kč, pak je pro vás ZTE Axon 7 ideálním řešením. Do ruky se vám totiž dostane obstojné zařízení po všech směrech.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4