youtube remix

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Google by měl v příštím roce konečně sjednotit své služby na poli streamování hudby. Konce prvního kvartálu 2018 bychom se tak mohli dočkat nové streamovací služby YouTube Remix.

Již nyní Google současně nabízí dvě streamovací služby. Jedna z nich nabízí pouze stream hudby a nese název Google Play Music. Majitelé androidích zařízení jsou s touto aplikací jistě dobře obeznámeni, protože bývá ve většině případů již předinstalována. Tato služba je sama o sobě trochu matoucí. A to zatím nezmiňujeme funkce YouTube, které také spadají pod služby od Google.

Google Play Music

U Google Play Music máte totiž nejen možnost plnohodnotného měsíčního předplatného (subscription), ale také jednoduchou jednorázovou platbu pro zrušení reklam. Službu však můžete používat i zcela bezplatně. U bezplatného přístupu však musíte nahrát vaši hudbu a pouze k té pak máte přístup. Celá navigace skrze aplikace může být pro mnohé uživatele velmi matoucí.

YouTube app

Samozřejmě nesmíme opomenout samotný YouTube, který taktéž spadá pod správu Google. Jako klasický portál nabízí i aplikace YouTube mimo streamu hudby i stream videí. Samozřejmě mezi stream videí patří i stream hudebních videoklipů jako takových. Aplikace YouTube jako taková je zcela zdarma, ale nabízí pouze online stream a při zhasnutí displeje máte po přehrávání.

YouTube Red subscription

Pokud však přejdete na předplatné (tzv. subscription) YouTube Red, tak získáte přístup k offline streamování, nebo k samostatnému streamování hudby jako takové. Ani vypnutý displej vás poté nezastaví.

Aby toho nebylo málo, je tu vcelku zajímavý fakt, o kterém mnoho uživatelů neví. S předplatným YouTube Red totiž automaticky získáváte i předplatné Google Play Music. V opačném případě tomu tak však není, a to je cena totožná. Za měsíční předplatné Google Music Play totiž zaplatíte stejně jako za YouTube Red. Pokud jste tedy někdy přemýšleli, nebo stále přemýšlíte, nad předplatným Google Music Play, tak si radši předplaťte YouTube Red, se kterým získáte právě i Google Music Play. Óoo ano, ona jednotná cena činí přesně 9,99 USD, tedy zhruba 230 Kč. Samozřejmě je možné nalézt různé slevy, jako je třeba promo akce pro nová Samsung zařízení. Pro nová Samsung zařízení totiž cena předplatného Google Music Play činí 149 Kč včetně prvních tří měsíců zdarma.

YouTube Remix

Proč jsme zde ale věnovali několik odstavců hudebním streamovacím službám Google, které již téměř každý z vás zná? Odpověď je jednoduchá. Google totiž chystá další obdobnou službu s názvem YouTube Remix.

Chystaná streamovací služba YouTube Remix by však již měla již zaběhlé služby sjednotit. Pro dobro Google taktéž doufáme, že nově chystaná služba již nebude tak matoucí a opravdu obě původní služby (Google Play Music, YouTube app) opravdu sjednotí po všech stránkách. Minimálně po těch finančních, aby každá služba nenabízela dosti rozdílné funkce za stejnou cenu.

Na novou službu YouTube Remix se můžeme těšit již koncem prvního kvartálu roku 2018. Přinejmenším v to za redakci doufáme, a vcelku Google i fandíme. Další konkurence pro Spotify je v dnešním světě pro spotřebitele jen vítána.

Zdroje: 1, 2, 3