Ylands

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Ylands je novou hříčkou českého studia Bohemia Interactive, která dost vybočuje z dosavadního herního portfolia této skupiny.

Hra je po roce testování a přístupu přes Bohemia Incubator nově dostupná již i na Steamu s předběžným přístupem. Hra se jistě nemálo inspirovala v MineCraft, ale komu to vadí, když to vypadá hezky a funguje ještě lépe.

Ylands ala survival

Ve hře máte k dispozici již dobře známé módy. Hlavním je samozřejmě Survival, kde je hlavním úkolem „jednoduše“ přežít. Pokud u toho zvládnete postavit i nějakou tu budovu a vybavení, tak tím lépe pro vás. Na druhou stranu, bez toho se stejně z dlouhodobého hlediska neobejdete.

Pokud se však nechcete zaobírat těmi věcmi o přežití, můžete vyzkoušet klasický Create mode, kde hlavním úkolem stavba a těžení surovin. Kdyby vás omrzelo těžení, můžete sáhnout i po map creatoru, kde máte absolutně volnou ruku. Jestli že pro někoho připravujete mapu, tak je to fajn, ale využívat tvorbu map jak suplování Create Modu, tak ho z dlouhodobého hlediska nedoporučujeme. Po určité době zjistíte, že jste bůh a nejste na nic vázáni. Za redakci určitě je lepší ve hře stále něco dělat a někam se posouvat, což je smyslem hry.

V porovnání s MineCraft

Oproti MineCraftu však máte v Ylands k dispozici originální grafické zpracování s mnoha online mody, mezi které patří například závody autíček, dobývání hradů nebo lodní bitevní přestřelky. Jen čas však ukáže, zda Ylands zaujme hráče natolik, aby přetáhl některé z aktuálních hráčů MineCraft. Za nás však Ylands stoprocentně vede, a to nejen díky grafickému zpracování, které je však na první pohled nejzřetelnější.

Levnější předběžný přístup

Hra Ylands s předběžným přístupem od společnosti Bohemia Interactive je již dostupná na Steam s cenou okolo 400 Kč (15€). Po plném spuštění by se měla cena pohybovat okolo 550 Kč (20€). Doporučujeme tak hru zakoupit již nyní. Zaprvé ji tak koupíte levněji, zadruhé získáte jistý náskok oproti dalším hráčům.

Zdroje: 1, 2