xiaomi mi6

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Možná si dle titulního obrázku říkáte, proč vás opět informujeme o Samsung Galaxy S8. Podoba je vskutku veliká, jedná se však o novou vlajkovou loď společnosti Xiaomi a to přesně Xiaomi Mi6. Pokud vás zaujala modrá barva, tak by se dala Mi6ka taktéž přirovnat k Honoru 8.

Modelová řada Mi vždy představovala přehlídku nejnovějších technologiích za rozumnou cenu. Ta je následně vždy trnem v oku u konkurenčních vlakových lodí. Aneb, vždy to jde udělat levněji.

U nejnovějšího modelu Xiaomi Mi6 tak nemůžeme očekávat nic jiného, než srovnatelný ne-li výkonnější hardware, než najdeme například u již zmíněného Samsungu Galaxy S8.

Už i Xiaomi se bohužel stihlo aklimatizovat a trochu vystrkuje růžky s cenovkou. Tu však opodstatňuje keramickým zpracováním v kombinaci s rámečky z 18ti karátového zlata. Spíš se však bude jednat pouze o pozlacení.

Parametry Xiaomi Mi6

Co se hardwaru týče, zde nás velké překvapení nečeká. Je to jednoduše více, než co byste za danou cenu čekali. Srdcem Xiaomi Mi6 je osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 835 postavený na 10nm výrobním procesu. Grafickou jednotku tak zastupuje Adreno 540. Díky Snapdragonu 835 můžeme očekávat lepší výdrž na baterii, která navíc dosahuje úctyhodných 3 350 mAh.

Procesoru pak sekunduje 6GB paměť RAM s úložným prostorem 64/128 GB. Zobrazovací plochu zde zastupuje 5,15″ IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 px. Na rozdíl od konkurence se tedy nejedná o QHD displej. I tak ale poskytuje dostačující jemnost 428 PPI. Díky nižšímu rozlišení máte navíc větší šanci dosáhnout delší výdrže na jedno nabití. Je ale trochu škoda, že zde nebyl použit obdobný displej bez rámečků, který můžeme vidět u Xiaomi Mi Mix.

Xiaomi bohužel okoukal i další z dnešních trendů, jako je chybějící 3,5mm jack port. Místo něj si budete muset vystačit s USB-C portem či bluetooth. K USB-C se dá ale vždy připojit redukce na klasická sluchátka. Jen tím přijdete o možnost nabíjet a poslouchat zároveň, což je trochu škoda. Dle našeho názoru, by se tam 3,5mm port v klidu vešel.

Xiaomi Mi6 bude v prodeji od 28. dubna v Čině. Pro ostatní trhy zatím není známé oficiální datum, ale určitě to nebude trvat dlouho. Jen ceny se budou bohužel dozajista lišit. Pokud tedy nemáte někoho v Číně a čínské webové stránky jsou pro vás pasé, pak pro vás budou níže uvedené ceny opravdu pouze orientační.

Ceny a provedení

Základní verze se 64GB úložného prostoru vás vyjde cca na  9 100 Kč, verze se 128GB na zhruba 10 600 Kč. Poslední limitovaná edice Ceramic Edition bude stát v přepočtu necelých 11 000 Kč. Limitovaná edice nabídne taktéž 128GB úložného prostoru, bude se lišit jen v keramickém zpracování s pozlacenými prvky z 18ti karátového zlata.

Pro evropského uživatele tak připadá v potaz asi pouze právě limitovaná edice, která je něčím výjimečná. Pokud byste chtěli sáhnout po 64GB verzi s myšlenkou, že něco ušetříte za super nadupaný telefon, pak bychom asi raději volili již zmíněný Honor 8. Po vydání Honor 9 jistě spadne cena ještě o něco níže a navíc budete mít jistotu s příjmem signálu v Evropě. Xiaomi totiž ve většině případů nepodporuje všechna LTE pásma.

I tak se však jedná o nádhernou ukázku toho, že lze dnešní telefony udělat za rozumné peníze. Tedy alespoň v porovnání s cenami vlajkových lodí předních výrobců.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5