windows update - windows 10

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

To že skončila podpora Windows update u Windows XP, již jistě všichni vědí. Pro nejpoužívanější Windows 7 pak končí oficiální podpora v roce 2020, pro Windows 8.1 pak o tři roky déle. Pro některé uživatele však končí již nyní.

Microsoft dal tímto krokem jasně najevo, že chce zvýšit podíl Windows 10. Pokud totiž uživatel používá starší operační systém (Windows 7, 8, 8.1 nebo Vista) a přemýšlí o inovaci hardwaru, tak se bude muset rozloučit s oficiální podporou Windows update.

Pokud si kupujete nový počítač, ve většině případů zde již bude Windows 10 automaticky. Převážné většině uživatelů však Windows 10 jednoduše nesedí a tak systém přeinstalují na Windows 7. Popřípadě používají starší počítač, který však chtějí časem upgradovat.

Windows update not available

V prohlášení Microsoftu pak stojí, že Windows update samozřejmě podporuje nejnovější procesory typu Intel Kaby Lake, AMD Bristol Ridge nebo AMD Ryzen, ale pouze s nainstalovaným systémem Windows 10. Pokud tedy máte Windows 7 s procesorem Intel Kaby Lake, tak se při vyhledání aktualizace s největší pravděpodobností setkáte s hláškou „Nepodporovaný hardware. Váš počítač používá procesor, který není podporovaný v této verzi Windows tak že nedostanete žádné aktualizace.“

Unsupported Hardware. Your PC uses a processor that isn’t supported on this version of Windows and you won’t receive updates.

Asi by se dalo pro stažení aktualizace dočasně vyměnit procesory, ale kdo by chtěl toto absolvovat při každé nové aktualizaci. Spíše to tak spěje k tomu, že většina uživatelů opravdu přejde na Windows 10. Další možností je zůstat u procesoru o řadu nižší např. Intel 6. generace Sky Lake. Taktéž máte možnost přejít na úplně jiný operační systém typu Linux :).

 

Zdroje: 1, 2, 3