windows 10 creators update

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Pokud již nechcete čekat do úterka 11.4.2017 na oficiální Windows 10 Update, pak je na čase navštívit webové stránky Microsoftu. Windows 10 Creators Update je zde totiž již zpřístupněn ke stažení a můžete si ho nainstalovat již teď manuálně.

Již z předchozího oficiálního prohlášení Microsoftu bylo patrné, že daný update bude dostupný ke stažení minimálně týden před oficiálním updatem. Je tedy dobré vidět, že Microsoft své slovo drží.

Jak na to

Celý update pak probíhá pomocí WIndows 10 update asistenta. Pokud ho ještě nemáte, můžete si ho stáhnout zde. Na daném odkazu taktéž naleznete návod, jak při updatu postupovat.

Windows 10 Creators Update je dostupný ke stažení již delší dobu, ale pouze pro členy programu Insider.

Novinky ve Windows 10 Creators Update

A co že vám vlastně Creators Update přináší? Mezi hlavní novinky patří hlavně 3D vizualizace, lepší kompatibilita s Xbox a streamováním her ve 4K rozlišení s podporou HDR. Dále pak rozšíření „malování“, tedy Paint App, ve které můžete zpracovávat své naskenované 3D objekty. S 3D se samozřejmě pojí virtuální realita, ve které se Microsoft již také angažuje.

Pokud tedy již nechcete čekat na automatické aktualizace, tak je můžete v klidu vypnout. Pomocí update asistenta můžete instalovat vámi zvolené aktualizace ručně. Navíc by vždy tento typ aktualizací měl vyjít dříve než aktualizace, které jsou k dispozici standardní cestou.

Pokud jste tedy fanda 3D modelingu, streamování z vašeho xboxu, nebo jen potřebujete mít nejnovější aktualizace jako první, pak již není na co čekat.

 

Zdroje: 1, 2, 3