vivo smartphone touch id

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Vivo Smartphone Touch ID je novinkou v praxi, kterou chtěl aplikovat i samotný Apple u svého iPhone X. Nyní tak přišel o případné prvenství díky společnosti Vivo.

Vivo Smartphone Touch ID od Synaptic

Dle informací z webového portálu Forbes, by se mělo jednat Touch ID vyvinuté společností Synaptic. Redaktoři z Forbes již měli možnost zařízení Vivo Smartphone Touch ID otestovat a potvrzují, že Vivo bude opravdu první společností, která nabídne Touch ID po celém displeji. To znamená, že při odemykání vašeho zařízení pomocí otisku prstu bude úplně jedno, na jakém místě se na displeji prstem dotknete.

Ačkoliv to také není úplně pravda. Poklepáním na displej telefon v první řadě probudíte. Následně se na displeji objeví otisk prstu, kam musíte prst přiložit. Je však jen otázkou času, než bude snímač schován pod celým displejem. Poté již bude opravdu jedno, kam prst přiložíte.

Kdyby tuto funkci implementoval již Apple u svého iPhone X, jistě by sklidil velký úspěch. No co, pozdě bycha honit.

Výhody Vivo Smartphone Touch ID

Výhodu snímání otisku prstu přímo pod displeje ocení hlavně telefony s Infinity displejem, mezi které bez pochyby patří právě již zmíněný iPhone X. Ten na místo otisku prstu využívá Face ID, což je pomalejší než samotný otisk prstu.

Další výhodou je fakt, že již nehraje velkou roli, zda máte mokré nebo „zmrzlé“ ruce, protože tyto negativní vlastnosti jsou díky displeji eliminovány. Vivo Smartphone Touch ID od Synaptic si dokážeme s vcelku hravě představit i u Samsungu S8, S8+ nebo Note 8. Ten zase pro změnu využívá scan očí ala „Iris ID“. I tak ale oproti iPhonu X stále nabízí Touch ID, které je umístěno na druhé straně telefonu.

Ale opět, pokud máte telefon položený na stole, tak ho pro odemčení pomocí Touch ID musíte první zvednout. S Vivo Smartphone Touch ID stačí položit prst na displej a máte odemčeno.

Očekáváný datum vydání

Pokud se k nám nedostane přímo Vivo Smartphone s novým Touch ID, pak se jistě časem dočkáme použití tohoto Touch ID od Synaptic i v jiných zařízeních od značek, které ve velkém prodávají i v Evropě a Americe.

Vivo totiž „operuje“ převážně na čínském trhu a tak není zcela jasné, zda se k nám zrovna tento model dostane. Teď již jen čekat, která ze známých značek se toho po Vivo ujme jako první.

Zdroje: 1, 2, 3, 4