Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Třídisplejový notebook z projektu Razer Valerie byl dost vyhledávaným produktem na CES 2017. Jak se ukázalo, byl tak vyhledávaný, až ho někdo ukradl.

Někdo se evidentně nemohl dočkat, až projekt Valerie přijde na trh. Otázkou tedy je, proč se daný notebook pár dní poté objevil na čínském webu k prodeji za cca 550 000 Kč. Pokud si dal někdo takovou práci, aby přímo na veletrhu notebook ukradl, proč ho vzápětí prodává. Nehledě na to, se tak vystavuje riziku odhalení a následného dopadení.

odměna za jakékoliv informace 625 000 Kč

Další otázkou je, jak vůbec ke krádeži notebooku mohlo na veletrhu CES dojít. Razer projekt Valerie měl vlastní stánek, u kterého byl přítomen stále někdo od Razeru, popřípadě stál někde opodál. Notebook Razer Valerie byl navíc uložen ve vitríně, aby na něj nikdo nesahal. Sklo bylo jistě opatřeno alarmem. Jak se tedy v přeplněné hale povedlo někomu ukradnout prototyp Razer Valerie, je opravdu záhadou.

Že by pouze novinářská kachna?

Celé nám to přijde spíše jako kachna, díky které si Razer zvyšuje publicitu celého projektu Valerie. Poslední třešničkou na dortu je odměna ve výši 625 000 Kč, kterou Razer nabízí za jakékoliv informace o ukradeném prototypu. Být tak na místě zloděje, raději bych prototyp vrátil a nechal si proplatit odměnu, než se snažil notebook Razer Valerie někde prodat.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4