účetní saul.cz

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Většina podnikatelů, kteří to se svým byznysem myslí vážně, se nakonec dostane do bodu, kdy jim přestane stačit správa účetnictví v Excelu. Pak nezbývá, než se poohlédnout po profesionálním účetním programu. Pokud účetní agendu nedelegujete na externí firmu a máte vlastního zaměstnance, případně se o účetnictví staráte sami, měli byste vědět, že je často lepším řešením komplexní ekonomický systém zahrnující i další agendy. Jak se však zorientovat v bohaté nabídce a vybrat si ten správný produkt? Dobrou volbou jsou modulové varianty, protože je lze rozšiřovat v závislosti na aktuálních potřebách firmy.

Špičkové ekonomické systémy vyvíjí také vývojáři z české společnosti „Saul informační systémy“. Jejich produkt s názvem RIS je vhodný pro živnostníky, středně velké firmy i větší společnosti.

Výběr by měl podléhat vašim prioritám

Kamenem úrazu bývá nerozhodnost. Spousta podnikatelů nemá ponětí o možnostech ekonomického systému a netuší, podle čeho by se měli při výběru řídit.

Živnostníkům často skutečně stačí pokročilý účetní program. V tomto směru není co vytknout jednoduché a velmi intuitivní verzi aplikace RIS s názvem Start. Vystačíte-li si s jednou licencí na základní moduly (účetnictví, obchod, sklad a majetek), pak je dané řešení ideální právě pro vás. Implementace trvá den či dva.

Pro větší firmu je však lepším řešením plnohodnotný firemní informační systém RIS. Využívají ho subjekty z oblasti IT, obchodu, výroby i organizace veřejné správy. Oproti základní variantě obsahuje více licenci, ale musíte počítat s delší implementací (obvykle 2 až 3 měsíce).

Vedení společnosti zase ocení manažerskou nadstavbu TOP-RIS se skvělými funkcemi pro analýzy a reporting.

V jednom si můžete být jistí – vhodně zvolený firemní informační systém posune vaše podnikání na další úroveň. Automatizuje a standardizuje množství procesů, čímž vašim zaměstnancům ušetří čas a usnadní mnohé činnosti. O ekonomickém systému RIS se dozvíte více na www.saul.cz.

Zdroje: TZ, 1