Autor se zájmově řadí mezi herní nadšence a streamery, kdy aktivně baví své diváky při hraní rozličné škály her.

Twitch.tv svou popularitou stoupá k nebeským výšinám závratnou rychlostí již několik let. Portál se řadí mezi weby s největší populací aktivních uživatelů. Není se čemu divit. Streamovací služba je založena právě na modelu aktivní komunikace mezi streamery a uživateli. V prostředí webu se na jaře objeví i nová možnost: Nákup her, které právě hraje jejich oblíbený streamer – a to přímo při sledování. Služba se bude jmenovat Twitch Prime

Kdo Twitch Prime podpoří?

Úspěšnost projektu by byla jistě minimální bez podpory světových leaderů v produkci her. Zapojí se například Ubisoft, Telltale Games, Paradox Interactive, Hi-Rez Studios a jiné. Twitch.tv počítá se svou vlastní aplikací Twitch Launcher, ale plné podpory se dočká i uPlay od Ubisoftu. Celý proces nákupů bude pod technickou podporou Amazonu. Připravte si proto u nich účet.

Co z toho budou mít oni?

Pro streamery, baviče, kteří jsou tažnou silou Twitch.tv je jistě potěšující zprávou provize ve výši 5% z nákupu her. Vznikají zde poměrně kontroverzní názory o možnosti tzv „hypovat“ (vychvalovat) hru za účelem prodeje. Streamer tak naláká své diváky ke koupi hry, která ho vlastně ve skutečnosti ani bavit nemusí. 70% z částky hry jde pak samotným studiím a zbytek je provizí pro Twitch.tv.

Co z toho budeme mít my?

Divákům z takového nákupu plynou také výhody. V první řadě by měli alespoň minimálně ušetřit na nákupu (ač toto ještě není plně potvrzené) a získají speciální emotikony do chatu. Pokud jste někdy navštívili tuto světově známou streamovací platformu, zjistíte, že kdo nemá speciální emotikony, jako by nežil. Při nákupu nad 5 dolarů získáte dokonce i speciální bundle. V celkovém modelu se počítá s různými slevami a akcemi. Jak výrazné slevy budou, to ukáže až čas.

Celá služba se bude spouštět dle daných regionů. První na řadu přišly Spojené státy, Evropa se dočká služby zhruba ve třetím až čtvrtém kvartálu tohoto roku. Takže ano, Twitch Prime můžeme zařadit do svých Vánočních přání.

 

Zdroje: 1