Steam in home streaming

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Steam in home streaming jistě není nutné nějak zdlouhavě vysvětlovat. Tuto službu nabízí Steam již nějakou dobu. Jedná se o službu, kdy streamujete obsah z jednoho zařízení do druhého.

Steam Link box

Nově však mohou uživatelé streamovat obsah přímo do své televize, bez nutnosti propojení PC s televizí Nemusí ani kupovat chytrou krabičku Steam Link. Nutností však stále zůstává nadupaný PC, který podporuje streamování a televize značky Samsung. Steam totiž zatím spolupracuje pouze s tímto výrobcem televizí.

Steam Link app a Steam in home streaming

Pokud tedy vlastníte televizi Samsung z roku 2016 nebo 2017, máte velkou šanci, že v nabídce aplikací naleznete aplikaci Steam Link. Daná aplikace supluje funkce již výše zmíněné chytré krabičky Steam Link. Stačí tedy spustit váš PC, být připojený na stejné síti a v klidu se přesunout k televizi. Zde pak spustíte aplikaci v televizi, kde si vyberete ze své herní knihovny a můžete začít hrát.

Hra fyzicky běží na vašem PC, do televize je streamován (přenášen) pouze obraz. Aplikace podporuje streamování v rozlišení až 1080p s 60 FPS. Do budoucna však Valve plánuje zprovoznit i 4K rozlišení, které na nových UHD televizích jistě každý přivítá.

Pro plynulé hraní Valve doporučuje mít TV i PC připojený do sítě pomocí ethernetového kabelu. Pokud použijete WiFi, pak upřednostňuje 5GHz WiFi. Ke hraní vám pak postačí pouze ovladač. Podporovaný je Steam Controller, ale stejně dobře fungují ovladače od Xboxu.

Dle uživatelských recenzí hráči naopak upřednostňují drátový ovladač z Xbox 360, u kterého se nikdo nesetkal s výpadkem či latencí. Samotný Steam Controller je v dané chvíli prý nevyzpytatelný, alespoň co se hraní přes Steam in home streaming pomocí nové aplikace Steam Link týče.

Pokud vás tedy omrzelo hraní na PC a jste spíše gaučový hráč, který vlastní Samsung TV, tak nemusíte ihned prodávat váš herní PC a kupovat konzoli. S aplikací Steam Link si nyní můžete užít výhody obojího bez jakýchkoliv dalších kabelů a jiného propojování.

Zdroje: 1, 2, 3