Star Wars: Jedi Challenges Lightsaber Versus Mode

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

O AR hře Star Wars: Jedi Challenges, která vznikla ve spolupráci Lenovo s Disney, jsme vás informovali již dříve. Nyní si ji však můžete užít i s přáteli. Není nad to si to všem ukázat kdo je mistr a kdo stále padawan.

Novinka Lightsaber Versus Mode je už druhou bezplatnou aktualizací hry od jejího uvedení na trh v listopadu 2017. Režim Lightsaber Versus Mode je nyní dostupný v aplikaci Star Wars: Jedi Challenges, která je zdarma ke stažení v App Store a Google Play.

Hra Star Wars: Jedi Challenges byla na trh uvedena na konci roku 2017 a jako první svého druhu umožnila fanouškům legendární filmové série trénovat v rozšířené realitě jako rytíř Jedi, či bojovat proti legendárním padouchům Temné strany Síly jako je Kylo Ren a Darth Vader. Také díky ohromné poptávce, kterou titul mezi fanoušky vzbudil, nyní vyšel nový režim pro více hráčů. Ten umožňuje dvěma lidem, z nichž je každý vybaven headsetem pro rozšířenou realitu Lenovo Mirage, ovladačem v podobě světelného meče, snímačem pohybu a kompatibilním smartphonem, aby si v rozšířené realitě navzájem čelili při bitvě světelnými meči. To vše je nyní možné v jediné místnosti. Je to poprvé, kdy se dva hráči mohou zúčastnit hry najednou, a přitom jsou schopni díky rozšířené realitě vidět světelný meč protivníka.

“Inovace a vylepšení založená na zpětné vazbě od zákazníků jsou významnou součástí toho, co dělá produkty Lenovo odlišnými a lepšími,” řekl Jeff Meredith, senior viceprezident a generální manažer společnosti Lenovo.

“Od chvíle, kdy se hra Star Wars: Jedi Challenges dostala na trh, bylo jedním z nejčastějších přání fanoušků vytvoření herního režimu jeden na jednoho tak, aby mohli svádět souboje světelnými meči přímo mezi sebou. Jsme nadšení, že můžeme pokračovat ve spolupráci s Disney a díky pokoušení samotných hranic rozšířené reality plnit přání fanoušků. Vytvoření herního režimu Lightsaber Versus Mode je dalším krokem na naší cestě k tomu, abychom zákazníkům nabízeli vždy jedinečné a pohlcující zážitky, kterých je možné díky rozšířené realitě dosáhnout,“ dodává.

V herním režimu se světelnými meči Lightsaber Versus Mode jsou hráči naváděni vizuálními podněty, které jim ukazují, kdy a kde blokovat, vyhýbat se či útočit. Boj pak postupně nabírá na obtížnosti, dokud jeden z hráčů nezvítězí. Je ovšem třeba, aby si každý hráč na kompatibilní chytrý telefon s přístupem ke stejnému Wi-Fi připojení stáhl nejnovější verzi aplikace Star Wars: Jedi Challenges.

“Naším cílem je rozšiřovat zážitky se sérií Star Wars úplně novými a pro fanoušky dosud nepoznanými způsoby. A přesně to Star Wars: Jedi Challenges dělá. Těšíme se na to, že budeme hru dál vylepšovat a rozšiřovat,” řekl Kyle Laughlin, senior viceprezident společnosti Disney.

Ve zkratce o hře Star Wars: Jedi Challenges

Herní titul Star Wars: Jedi Challenges dokáže přivést ikonické zážitky z filmové série Star Wars znovu k životu. To vše díky headsetu Lenovo Mirage AR a ovladači, který vypadá jako světelný meč hrdinky Rey z filmu Star Wars: Poslední z Jediů. Samozřejmě nesmí chybět snímače pohybu a kompatibilní chytrý telefon. Hra Star Wars: Jedi Challenges nabízí více než třicet hodin víceúrovňového pohlcujícího obsahu. Její součástí jsou tři herní režimy, kterými musí na své cestě stát se rytířem Jedi projít úplně každý.

  • Souboje se světelnými meči: Doveďte svoji schopnost ovládat světelný meč
    k dokonalosti díky soubojům s nejhrozivějšími padouchy Temné strany Síly – počínaje Kylem Renem až po Darth Vadera. Nebo pozvěte kamaráda a postavte se mu tváří v tvář v novém režimu Lightsaber Versus Mode.
  • Strategické bitvy: Převezměte velení ozbrojených sil a rozdrťte nepřítele
    v legendárních pozemních bitvách obrovského rozsahu.
  • Holografické šachy: Vyzrajte na svoje protivníky v oblíbené deskové hře plné soustředění
    a strategie, jež se poprvé objevila ve filmu Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje.

Režim pro více hráčů je už druhým rozšířením původního vydání hry a nabízí nekonečné hodiny dynamické akce jeden na jednoho. Stávající Star Wars: Jedi Challenges je oproti původní verzi bohatší také o jedno dřívější rozšíření inspirované loňským filmem Star Wars: Poslední z Jediů. Jeho součástí je například nový souboj světelnými meči s dvěma příslušníky pretoriánské stráže, tři dodatečné úrovně strategických bitev na planetě Crait pokryté vrstvou minerálů, mořští ptáci Porgové a další.

Produkt Star Wars: Jedi Challenges a její rozšíření zatím bohužel není v České republice oficiální cestou dostupné.

Zdroje: TZ, 1, 2