Star Wars Jedi Challenges

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Pokud jste stejně jako naše redakce vždy chtěli být dobrým Padawanem, a ještě lepší Jediem, pak již není na co čekat. Disney ve spolupráci s Lenovo snad co nevidět uvede na trh své AR (augmented reality – rozšířená realita) v podobě Star Wars Jedi Challenges.

Daný headset by měl jako zobrazovací plochu využívat váš telefon. Díky tomu by se cena nemusela pohybovat v částkách, která vídáme u HTC Vive. Spíše můžeme očekávat cenu blíže Samsung Gear VR.

Star Wars Jedi Challenges headset se světelným mečem

Otázkou však zůstává, na kolik si bude Disney cenit světelný meč. Ten bude s největší pravděpodobností součástí AR headsetu. Můžeme se tak těšit na souboje v rozšířené realitě. Jak bude hra vypadat a o co v ní přesně půjde zatím není známo. Třeba se však dočkáme i výcvikových létajících „koulí“ pro padawany. Nám zní skvěle i takový Fruit Ninja se světelným mečem :).

Jelikož se nejedná o klasické VR, ale o AR, které ještě navíc využívá pouze váš telefon, bude velice záležet právě na použitém telefonu. Bez výkonného telefonu s dobrou kamerou to asi nepůjde.

Třeba takový Apple ARKit je však důkazem, že jde funkční a kvalitní AR udělat i pouze za pomocí telefonu.

Na oficiálních stránkách Lenovo se můžete zaregistrovat k odběru novinek ohledně Star Wars Jedi Challenges AR headsetu a hry samotné. Budete tak vždy včas informováni o všech aktualitách.

Zdroje: 1, 2, 3