Sony kamera slowmotion

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Sony nám nyní představuje budoucnost, kde již 32GB paměti v telefonu stačit opravdu nebude. Nová sony kamera určená pro chytré telefony totiž zvládne natáčet v kvalitě 1080p s 1000FPS. To znamená, že při zpomaleném záběru 30FPS poběží video cca 33krát pomaleji. Pokud zkusíte 15FPS, tak se dostáváme cca na 60krát zpomalený záběr.

Díky třívrstvému CMOS obrazovému senzoru s DRAM dochází k navýšení čtecí rychlosti, díky které je možné zaznamenat ještě více snímků za 1 sec. Dle slov Sony je tento sensor čtyřikrát rychlejší, než senzor IMX318, který společnost Sony vydala přibližně před rokem touto dobou.

Nutnost větší kapacity ROM

Prozatím nemáme informace, v jakém zařízení by se nová Sony kamera měla objevit. Můžeme ale předpokládat, že se nebude jednat pouze o zařízení od Sony. Sony kamery jsou totiž ve sféře mobilních zařízeních oblíbené i u konkurence. Drtivá většina z nich jejich kamer využívá již nyní. S touto novinkou však jistě přibydou další. Konkurence se ale bude muset připravit i na to, že s nahráváním v 1080p kvalitě s 1000FPS (Frame Per Second – snímků za sekundu) bude nutné navýšit kapacitu uložiště daného zařízení. 16GB interního uložiště si tato technologie dá totiž k snídani.

Standardní Foto a Video

Klasické snímky pak tato Sony kamera zvládá s maximálním rozlišením 21,2 MPx. Video můžete nahrávat až ve 4K rozlišení se 60FPS. V době, kdy se tato kamera objeví u některého z chytrých telefonů, o který budete mít případný zájem, tak si předem určitě zjistěte, jak velkou interní paměť dané zařízení má a zda ji je možné rozšířit pomocí microSD. Bez větší interní paměti totiž tuto technologii nikdy nevyužijete na maximum, protože vám bude neustále chybět místo.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4