Snapdragon Wear 1200

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Není tomu tak dlouho, co jsme vás informovali o chystaném procesoru pro telefony střední třídy Snapdragon 450. Nyní Qualcomm představuje další novinku určenou pro wearable zařízení, a to Snapdragon Wear 1200.

Procesor je postaven na 28nm technologii a je primárně určen pro wearable zařízení, které využijí minimální spotřebu procesoru a podporovanou funkci always-connected.

Efektivní úspora energie

Díky LTE IoT, který sice nepodporuje tak rychlé připojení, na které jsme již zvyklí u 4G LTE, by Snapdragon Wear 1200 měl vydržet o hodně déle na jedno nabití. Přenosová rychlost se pohybuje v řádech 300 kbps. Díky tomu však procesor spotřebovává mnohem méně energie. Qualcomm tvrdí, že wearable zařízení s baterii o kapacitě 350 mAh by mělo zvládnout až 10 dní ve standby režimu. Což by byl na poli SmartWatch výrazný posun kupředu.

Snapdragon Wear 1200 navíc podporuje GPS, GLONASS a hlasové hovory s LTE připojením. Mimo AndroidWear bude navíc kompatibilní i s OS architekturou Linux a RTOS.

Snapdragon Wear 1200 je tak další následníkem svých předchůdců Wear 1100 a 2100. Předchůdci jsou však vybaveni plnohodnotnými procesory s podporou rychlejšího 4G LTE připojení. Oproti nim však nabízí bezkonkurenčně lepší výdrž, díky úspoře energie.

Parametry Snapdragon Wear 1200

Kategorie LTE LTE Cat-M1
LTE CAT-NB1
Rychlost Download 300 kbps
  20 kbps
Rychlost Upload 375 kbps
  60 kbps
Podporované Cellular Technologie LTE HD-FDD
LTE TDD
E-GPRS
Služby volání VoLTE
Podpora satelitních systémů GPS
GLONASS
Beidou
Galileo
Sítě 15-band RF
Takt CPU až 1,3 GHz
Počet jader CPU AEM Cortex A7
Podporovaný OS Linux
ThreadX
Power Management Power Save Mode
Extended Discontinuous Receive (eDRX)
Zabezpečení  Qualcomm® Trusted Execution Environment
 Secure Boot
Crypto Engine

Zdroje: 1, 2, 3