Sara is missing

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Sara is missing (SIM) je zdařilou mutací mezi aplikací a hrou. Ačkoliv se na první pohled před samotnou instalací může zdát, že se jedná o jakousi aplikaci suplující mobilní prostředí, tak se jedná o hru, ve které se díky telefonu snažíte najít právě pohřešovanou Sáru.

Jedná se tedy o poměrně neotřelý a originální způsob hry, která rozhodně není běžným počinem. Tedy až na jednu výjimku, která se naopak pohybuje v prostředí počítačů. Sara is missing je tak neoficiálním nástupce počítačové hry Emily is Away, která je realistickou simulací románku s dívkou Emily, ke které jste již v raném věku vzplanuli láskou.

Sara is missing je velmi originální počin

Sara is missing je dostupná jako mobilní aplikace pro iOS a Android. Hráč má díky bravurnému zpracování celou dobu dojem, že opravdu pracuje na telefonu pohřešované Sáry. Držíte v ruce sice svůj telefon, ale po krátké době se začnete nejistě otáčet za sebe. Po stránce audiovizuálního zpracování se jedná o velmi povedou hru s originálním průběhem hry. Všem hráčům tak doporučujeme při hraní používat sluchátka. V některých pasážích nás „mile“ překvapily lekavé scény, které bychom v daném žánru moc nečekali.

Sara is missing zaujme přinejmenším svým originálním nápadem. Pokud bychom hru měli přirovnat k určitému žánru, pak by se s největší pravděpodobností jednalo o mobilní adventuru, ač škatulkování je v tomto případě krajně obtížné. Pokud nejste velcí zastánci neotřelých nápadů, pak vás jistě zaujme poutavý děj, který SIM určitě nabízí. K tomu připočtěte fakt, že každé vaše rozhodnutí bude mít své následky, se kterými se budete muset následně vypořádat.

Drobné nedostatky

Jediným negativním aspektem hry mohou být některé audio záznamy a fotografie, které dle našeho názoru zcela neodpovídají prostředí telefonu, ve kterém celou dobu pracujete. Materiály pak působí, jako by byly pořízeny z mnohem staršího zařízení, ačkoliv prostředí telefonu poukazuje na to, že se jedná o moderní mobilní přístroj. Na hratelnosti to však vůbec neubírá. Co požitku z hraní bohužel hodně ubírá je samotný herní čas. Sara is missing v nejhorším případě dohrajete třeba i za půl hodiny. Pokud se budete zaobírat více vašimi rozhodnutími, pak se dostanete možná na něco přes dvě hodiny.

I tak hru doporučujeme všem alespoň vyzkoušet. Sara is missing je možné stáhnout zdarma jak na Google Play, tak i prostřednictvím AppStore

Zdroje: 1, 2, 3, vlastní