Samsung Galaxy Tab na MWC

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Ačkoliv Samsung oddálil představení své Galaxy S8 a bude tím pádem na MWC chybět, tak sem přinese jiné zařízení v podobě nového tabletu. Možná dokonce dvou. Bude se jednat pokračování úspěšné řady Galaxy Tab. Můžeme se tedy těšit na představení Samsung Galaxy Tab S3, případně TabPro S2. Nebo také oba současně, ale bohužel Samsungu do plánů nevidíme, tudíž můžeme pouze spekulovat.

Samsung Galaxy Tab S3

Bohužel zatím nejsou známy podrobné parametry nového tabletu. Dle dostupných informací však můžeme počítat s 9,6″ displejem s rozlišením 2048 x 1536 px. Srdcem bude čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 820 64bit. Ten může být taktovaný až na 2,2 GHz a jako grafického parťáka využívá Adreno 530. Úctyhodná je i paměť RAM, která dosahuje 4 GB. Vpředu pak můžeme očekávat fotoaparát s 5MP v kombinaci s 12MP fotoaparátem umístěným vzadu.

Do prodeje by se Samsung Galaxy Tab S3 měl dostat již v průběhu března s předinstalovaným Androidem 7.0 Nougat za cca 16 000 Kč. Otázkou je, za kolik se s maržemi dostane k nám.

Samsung Galaxy TabPro S2

Dalším možným představeným tabletem však může být i kolega se systémem Windows 10, tedy samotný Samsung Galaxy TabPro S2. Dle dosavadních informací by měl totiž tablet mít modelové označení SM-W727. A právě toto označení se 26. ledna objevilo při certifikaci u WiFi Alliance Certification. Je tedy víc než pravděpodobné, že samotný tablet bude co nevidět někde představen.

Nejblíže k tomu má právě MWC v Barceloně. Dost totiž pochybujeme o tom, že by Galaxy TabPro S2 představili současně s mobilní vlajkovou lodí Samsung Galaxy S8, která bude jistě potřebovat prostor sama pro sebe, aby tak mohla konkurovat chystanému iPhonu 8 od Apple.

Dosavadní známé informace o Samsung Galaxy TabPro S2 víceméně vycházejí z jeho předchůdce. Přinejmenším se tedy můžeme těšit na 12″ super AMOLED displej s rozlišením 2160 x 1440 px nebo více. Pravděpodobně zde již bude použit novější proces z řady Intel Kaby Lake.

Předchůdce pak měl 4GB RAM s úložným prostorem eMMC o maximální kapacitě 256 GB. Možná se tak u TabPro S2 dočkáme ještě nějakého vylepšení. 6-8 GB RAM a 512 GB eMMC by takovému tabletu jistě slušeli o něco více.

Zatím není známo, kdy by se tablet měl dostat do prodeje, ani zda bude představen již na MWC. Z toho taktéž vyplývá, že není známa ani cena. S určitostí ale můžeme říct, že jako OS bude předinstalován Windows 10 Pro 64bit.

MWC – Mobile World Congress bude probíhat od 27. února do 2. března v Barceloně. Během těchto dní se tedy jistě dozvíme více.

 

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4