Samsung DeX Book Koncept

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Po recenzi na Samsung DeX vám jistě nastalo plno otázek ohledně možného řešení Samsung DeX Book. Tak se na něj dnes podíváme trochu podrobněji.

Tedy přinejmenším v tom smyslu, co o daném konceptu zatím víme. Předem však musíme upozornit, že se jedná opravdu pouze o koncept v obrazové formě. Neexistuje tedy ani žádný funkční prototyp Samsung DeX Book. Tedy pokud opomeneme po domácku upravené notebooky, které se již na YouTube objevily.

V první řadě musíme říct, že se jedná o opravdu povedený koncept, kterého bychom se velmi rádi dočkali. Snad si konceptu všimne i samotný Samsung a dá se do práce. Na druhou stranu bychom se nezlobili ani za jakoukoliv crowfundingovou kampaň s obdobným produktem.

Samsung DeX Book

Ale k samotnému konceptu Samsung DeX Book. Mělo by se jednat o 14″ notebook neobvyklých tvarů, díky širokoúhlému 14″ displeji s rozlišením 3360 x 1440 px s poměrem stran 21:9. Poměr stran byl zvolen obdobný tomu, který vídáme právě u řady Samsung Galaxy S8, S8+ a Note 8. Celý DeX Book pak bude zabalen do štíhlého hliníkového těla po vzoru MacBooků od Apple.

Na pravé straně vedle klávesnice je pak k dispozici „dockovací“ USB-C port, kam bez problémů vložíte každý, z již zmíněných Galaxy telefonů. Aby toho nebylo málo, tak by mělo být možné telefon při dockování používat mimo jiné jako TouchPad. Taktéž na něm budete moci spustit jiné externí aplikace, jako třeba kalkulačka nebo číselník pro vytáčení hovorů. Funkcí by mohlo být nespočet, za nás je nejhlavnější asi TouchPad.

V případě TouchPadu na pravé straně by pak měli leváci smůlu. Uprostřed však již moc místa nezbývá, tudíž by případný výrobce musel upřednostnit jednu stranu.

Z portů, které by mohl Samsung DeX Book nabízet, to zatím vypadá pouze na dva USB 3.1 Type-C porty. Také by se nemuseli kopírovat opravdu všechny vlastnosti MacBooku.

Hardware? Žádný není

Co se hardwarové výbavy DeX Booku týče, tak ta zde žádná není. Samsung DeX Book by měl být složen pouze z displeje, klávesnice, dockovacího portu a dvou připojitelných portů. Celý zbytek DeX Booku bude složen pouze z baterie, což uživatelům umožní Samsung Galaxy využívat v DeX podobě hodně dlouho. Čistě teoreticky můžeme počítat tak s 12–16 hodinami.

O celý výkon se pak bude samozřejmě starat vaše mobilní zařízení, ať už Samsung Galaxy S8, S8+ nebo nejvýkonnější Note 8.

Samsung DeX Book musí vzniknout 🙂

Pokud bude mít tento koncept za výsledek vytvoření alespoň obdobného zařízení, pak z naší strany splní přinejmenším svůj účel.

No nebyla by to nádhera moci dockovat vaše zařízení kdykoliv a kdekoliv?

Zdroje: 1, 2