klávesnice penna - bluetooth keyboard penna

Student Technického lycea, který má v oblibě práci s počítači a hraní her. Ve volném čase se snaží programovat.

Retro věci jsou opět v módě. Vinylové desky se vracejí, fotoaparáty na film se začínají zase vyrábět a stará dřevěná rádia se vrací v nových, technicky vylepšených verzích. Tak proč by retro klávesnice Penna ve formě nové kickstarterové kampaně od firmy Elretron neměla taktéž zkusit profitovat na retro-tech mánii. Ta totiž spojuje „old-scool“ estetiku psacích strojů s moderní technologií mechanických bluetooth klávesnic.

Klávesnice Penna přichází ve dvou variantách. První varianta nabízí kulaté klávesy, které mají pochromované okraje. Bohužel na nich dle našeho názorů bude psaní o poznání horší. Ačkoliv to může být pouze otázka zvyku. Druhá varianta však používá více konvenční čtvercové klávesy se zaoblenými hranami, které jsou více příznivé každodennímu použití a více odpovídají dnešním již zaběhlým standardům.

Zpracování a výběr switchů

Na výběr máte mezi Cherry MX Blue, Red nebo Brown switchemi. Každá z těchto variant nabízí jinou tvrdost stisku, hlasitost klikání a také odezvu. U samotné klávesnice budete mít na výběr mezi 5ti barvami. Vzhled klávesnice Penna je velmi podobný Lofree. Jsou si tedy velmi podobné svým vzhledem, avšak samotná Lofree byla velkým propadákem. U Penny by tomu tak však být nemuselo, a to nejen díky širšímu výběru možností pro zákazníky. Můžeme jen doufat, že Penna napraví chyby, které kdysi Lofree udělala.

Mechanická páčka u bluetooth klávesnice Penna?

Zajímavou částí na této klávesnici je páčka, která je umístěná na straně klávesnice. Tato páčka byla normálně používána k posunu papíru a vracení posuvného válce. Ale u bluetooth klávesnice je to docela zbytečnost, tak k čemu tedy je? Tato páčka slouží jako makro klávesnice, která si dokáže zapamatovat určitou větu nebo frázi pro rychlé opětovné použití. V podstatě je to tedy zkratka pro CTRL-C a následovné CTRL-V.

Jak jsme již dříve zmínili, Penna se připojuje k zařízení pomocí bluetooth a dokáže se spárovat s Windows, iOS a Android zařízeními. Celá klávesnice je poháněna AA bateriemi, namísto klasické integrované baterie, což pro někoho může být otravné. Někdo to však může ocenit. Elretron uvádí, že klávesnice dokáže vydržet až 6 měsíců ve standby režimu, již ale není zmíněno, jak dlouho vydrží v režimu aktivního používání.

Na závěr je dobré mít na paměti, že Elretron je firmou, která zatím neodeslala žádný stoprocentně funkční výrobek. A to i přes to, že již má plně funkční prototyp. I tak ale tvrdí, že jsou připraveni na masovou produkci již zmíněné klávesnice Penna, která je prezentována v crowdfundingové kampani. Jak už tomu u crowdfundingových kampaní bývá zvykem, je jen na vás, jestli hodláte podstoupit risk a klávesnici koupit.

Bezdrátová klávesnice Penna je dostupná ke koupi na Kickstarteru již od  99USD (cca 2 500 Kč). Minimální cena však začíná již na 89 USD (cca 2 250 Kč). Cena  2 250 Kč je však limitována počtem kusů prvních objednávek. Očekávaná doba dodání klávesnice Penna je v průběhu Srpna 2017.

 

Zdroje: 1, 2