repasované servery czech-server.cz

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Potřebujete výkonnější server, ale je vám líto peněz? Nemusíte si pořizovat zbrusu nové “železo” – stačí, když se poohlédnete po repasované výpočetní technice, ušetříte tak nezanedbatelnou částku. Například repasované servery tímto způsobem nakupuje stále více českých zákazníků a prodejci si na nezájem rozhodně nemohou stěžovat. Proč je tato alternativa tak atraktivní? Samozřejmě především díky výrazné finanční úspoře.

Levné a spolehlivé, tak to mají zákazníci rádi

S výpočetní technikou je to podobné jako s automobily. Ceny zánovního zboží velmi rychle klesají a většina zákazníků nemá důvod utrácet za nový hardware, který není o moc výkonnější. Oproti ojetým automobilům však repasované servery nepředstavuji rizikovou koupi. Pravděpodobnost, že starší stroj v brzké době vypoví službu, je poměrně malá. Servery jsou před uvedením do prodeje pečlivě kontrolovány a technici vyřazují veškeré nefunkční komponenty.

Prodeji starších strojů nahrávají současné trendy, které se nesou spíše v duchu minimalizace rozměrů hardwaru a snižování energetické spotřeby. Z hlediska výkonu jsou však bazarové servery srovnatelné a většině zákazníků plně dostačují.

Kde jsou repasované servery k dispozici?

Ačkoliv lze repasovanou výpočetní techniku sehnat nejlevněji v zahraničí, čeští zákazníci se přiklání spíše ke koupi o něco dražšího zboží u tuzemských prodejců. Nejde ani tak o vlastenecké cítění, jako spíše o nadstandardní služby, které zahraniční e-shopy nabídnout nemohou.

K nejznámějším prodejcům repasovaných serverů patří czech-server.cz (provozuje spol. ATICOM), který je na trhu přes 20 let a nabízí kvalifikované poradenství a možnost zprovoznění přímo u klienta. Samozřejmostí je také servis a prodej náhradních dílů. V nabídce najdete populární servery Dell, HP, IBM a Fujitsu.

Zdroje: TZ, 1