Remix OS mobile ROM

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Remix OS je již dobře známou nadstavbou Androidu od společnosti Jide. Ta díky crowdfundingové kampani uvedla na trh například i tablet s tímto upraveným operačním systémem. Hlavní kouzlo spočívá v tom, že se Android na první pohled jeví jako klasické windows. Nyní však společnost Jide pracuje na Remix OS mobile ROM pro mobilní zařízení, která bude navíc podporovat funkcí Singularity.

Funkci Singularity již dobře známe pod názvem Continuum, jak si ji pojmenoval Microsoft u svého Winfows Phone. Proč by však měl tento projekt uspět, když se to řádně nepovedlo ani takovému velikánovi, jako je Microsoft.

Android Singularity a šance na úspěch

Vyšší šanci na úspěch má v první řadě kvůli tomu, že zařízení s Androidem jsou více rozšířená mezi uživateli, nežli Windows Phone. Dalším klíčem k možnému úspěchu je fakt, že si custom ROMku Remix OS Mobile bude moct stáhnout každý bez rozdílu. Nutností zůstává pouze vlastnictví některého zařízení s androidem, ideálně pak z řad chytrých telefonů. ROMka bude navíc zdarma ke stažení, stejně jako samotný Remix OS.

Hlavní rozdílem je však to, že společnost Jide poskytuje uživatelům pouze nástroj. Zda ho uživatelé využijí, je již na nich. Microsoft funkci Continuum dodal ke svým zařízením převážně kvůli tomu, aby nalákal nové zákazníky na zařízení s Windows Phone. Jenže jen kvůli funkci Continuum si ho určitě nekoupíte. Pokud si ho však můžete stáhnout zdarma v podstatě do jakéhokoliv zařízení, tak proč to alespoň nezkusit že?

Remix OS Mobile ROM

V případě používaní telefonu, by se ROMka měla blížit původnímu Androidu (Stock Android). Tedy ROMce, na kterou jsme zvyklí například u zařízení Google Nexus. Po připojení k monitoru však dostanete k dispozici téměř plnohodnotný desktop, který Remix OS od Jide nabízí a na kterém staví již od svého počátku. K monitoru pak stačí připojit pouze myš s klávesnicí. I během využívání funkce singularity můžete telefon normálně používat. Otázkou tedy zůstává, jaká bude optimální paměť RAM pro takový multitasking.

Remix OS mobile ROM by měla být dostupná ke stažení v druhé polovině tohoto roku. Doprovázet by ji opět mělo uvedení některého zařízení ve spolupráci s Jide, kde již bude Remix OS mobile ROM předinstalovaná. Remix OS pro PC je postavený na Androidu 6.0 Marshmallow. Můžeme tedy očekávat, že Remix OS pro mobily půjde ve stejných šlépějích.

 

Zdroje: 1, 2, 3