remix os

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

O operačním systému Remix OS, který je postavený na Androidu, od společnosti Jide jsme vás již informovali. Jednalo se „novinku“ v podobě funkce Android Singularity, kterou měl nabízet Remix OS mobile.

Již teď můžeme s klidem potvrdit, ač neradi, že se této funkci běžní uživatelé nikdy nedočkají. Společnost Jide totiž dostala zatím od nejmenované firmy nabídku ke spolupráci. Háček je v tom, že se se jedná o vytváření a úpravu Android OS pouze pro korporátní sféru, nikoli pro nás běžné uživatele.

Remix OS a oficiální prohlášení společnosti Jide

Dle oficiálního prohlášení tak společnost Jide ukončuje veškeré rozjeté projekty týkající se Singularity, Remix IO a IO+, které byly dostupné přes crowdfundingové kampaně. Všem zúčastněným budou jejich peníze v nejbližší možné době vráceny. Dle dostupných informací by se peníze měli vracet již v průběhu srpna. A je jedno, zda jste se kampaní zúčastnili přes Kickstarter nebo přes oficiální stránky společnosti Jide.

Celý projekt týkající se Remix OS byl velice nadějnou nadstavbou klasického Androidu. Daná nadstavba povyšovala Android téměř na plnohodnotný PC, který svou vizualizací blížil Windows 10 a díky tomu si Remix OS oblíbilo mnoho uživatelů.

Již zašlapané projekty

Dalším přínosem měla být již zmíněná funkce Android Singularity. Ta měla přinést možnost využít váš mobilní telefon jako plnohodnotný PC. Obdobnou funkci známe od Microsoftu a jeho Windows Mobile. Zde se ale jmenovala Continuum.

Posledním dostupný zařízením pak mohl být tablet Remix C1, který je nějakou dobu dostupný v Číně pro beta testery. Ale ani ten již nespatří světlo světa. Alespoň v rukou běžného koncového uživatele.

Budeme tedy Jide držet palce, ať se jim v korporátní sféře daří. Zároveň však nepatrně doufáme, že se někdo ze společnosti Jide trhne a bude pokračovat ve vývoji Remix OS pro běžné smrtelníky. Na druhou stranu je daná zakázka jen důkazem, že má Remix OS šanci. Jide by byl tak sám proti sobě, kdyby dále pokračoval ve vývoji „zdarma“, když ho může mít zaplacený.

Zdroje: 1, 2, 3, 4