Red Dead Redemption

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Opravdu je tomu tak, hru Red Dead Redemption si nyní můžete zahrát na PC. Je v tom však nepatrný háček. Nejedná se totiž o plnohodnotný port na PC.

Red Dead Redemption a PC

Abyste si mohli zahrát Red Dead Redemption, tak sice nepotřebujete vlastnit žádnou konzoli, ale musíte mít předplacenou službu PlayStation Now. Přes tuto službu můžete hru streamovat do svého PC. Jedná se o obdobnou službu, kterou je GeForce Now. Tuto službu nVidia poskytuje již nějaký ten pátek výhradně pro své tablety Shield a Shield K1.

Bez předplatného si však hru na PC oficiální cestou nezahrajete. Další možností pak je zakoupit hru pro Xbox. Zde již však potřebujete vlastnit konzoli Xbox ONE, popřípadě některého z mladších brášků (Xbox One S, One X). Hra je sice určena pro Xbox 360, ale spadá do programu zpětné kompatibility. Díky tomu si ji můžete zahrát i na novějších konzolích, které podporují streamování do jakéhokoliv PC s Windows 10. Opět se ale nejedná o port na počítače.

Letos to již opravdu vypadalo, že hra na PC vyjde. Místo toho se dočkáme pokračování Red Dead Redemption 2, které ale opět vyjde pouze na konzole. Což svědčí o tom, že se PC verze asi opravdu jen tak nedočkáme.

Datum vydání Red Dead Redemption 2 

Samotné Red Dead Redemption 2 bylo chystané již na tento rok. Oficiální datum vydání byl však posunut na příští rok. Dočkáme se ho tedy až v létě roku 2018. Jak již bylo zmíněno, bude opět exkluzivně na konzole. Tentokrát však s jednou výjimkou, na PS4 totiž vyjde limitovaná verze, která bude obsahovat extra obsah do online hry. Bude se však jednat pouze o časově omezenou exkluzivitu. Majitelé konzolí Xbox tedy nemusí zoufat, časem se daného obsahu taky dočkají.

Závěrem vám nabízíme krátkou ochutnávku z Red Dead Redemption 2 díky traileru, který Rockstar Games publikovali na svým oficiálních stránkách.

Můžeme pouze dodat, že ačkoliv je grafika skvostná sebevíc, tak byl daný trailer pořízen na konzoli PlayStation 4. Na konzolích PlayStation 4 Pro a Xbox One X se tedy můžeme těšit na ještě lepší grafické podání, než které nabízí samotný trailer. Na výsledný efekt se opravdu těšíme.

Zdroje: 1, 2, 3, 4