razer project linda

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Razer Project Linda je dalším konceptem, který míchá dohromady běžný telefon s desktop prostředím. Razer má však již funkční prototyp v podobě dockovatelného notebooku.

Všechno zde už bylo

Obdobné, dokonce i funkční projekty jsme již mohli vidět u HP s jejich HP Elite X3 Lapdock, nebo také u Motoroly ATRIX. Windows Continuum však by bylo fajn, ale celý Windows Phone se pomalu blíží ke svému konci. Motorola ASTRIX již využívají převážně modeři se svými Raspberry PI.

Ani jeden z konceptů se bůh ví z jakého důvodu příliš neuchytil, což je dle našeho názoru věčná škoda.

Razer Project Linda

Nyní přichází se svojí kůží na trh Razer Project Linda, který dockuje Razer Phone na místě, kde byste hledali touchpad. Běžný Android se po vložení telefonu převede do Androidího desktop prostředí, které jsme již viděli například u Remix OS, nebo u aktuálního Samsung DeX.

Razer Phone můžete v „lapdocku“ využívat jako touchpad, nebo jako druhé první monitor, přes který spouštíte aplikace na monitor notebooku. Módů bude při uvedení na trh jistě nespočet. Zde však opět narážíme na realitu. Ač se jedná o funkční prototyp, jedná se v této fázi pouze o koncept a zatím není jasné, za kolik a zda vůbec spatří Razer Project Linda některé z prodejních pultů.

Razer Project Linda by ve finální fázi měl uživatelům nabídnout RGB podsvícenou klávesnici s 13,3″ QHD monitorem s váhou okolo 1,25kg. Celý „lapdock“ je vyplněn 54 Wh baterií, která zvládne Razer Phone dobít třikrát. „Lapdock“ po připojení navíc nabídne 200 GB úložného prostoru navíc. Z konektorů pak můžeme využít USB-C. USB-A a 3,5mm jack. Nechybí ani zabudovaný mikrofon se 720p webkamerou.

Alternativy

Oproti Samsung DeX Book je Razer tedy určitě dál, ale ve finále ani u jednoho z projektů neznáme žádné podrobnosti. Je tedy možné, že se ani jednoho z uvedených projektů nedočkáme.

Pokud jste fandové těchto konceptů, můžete se poohlédnout po obdobných projektech na IndieGoGo. K dnešnímu dni jsme nalezli například kampaň NextDock nebo Mirabook. V obou případech se taktéž o „prázdná“ zařízení, která probudí až připojený telefon.

Zdroje: 1, 2, 3