razer phone

Student Technického lycea, který má v oblibě práci s počítači a hraní her. Ve volném čase se snaží programovat.

Jak jsme očekávali, tak společnost Razer, která je zaměřena na herní příslušenství a nyní představila svůj první chytrý mobil. Na trhu je velká spousta mobilů s výkonnými procesory a displeji se šíleným rozlišením. Razer Phone má však pár unikátních věcí, díky kterým bude i tak vyčnívat.

Papírově vypadá jako vynikající mobil pro lidi, kteří chtějí vysoký výkon za nízkou cenu. Razer Phone se začne prodávat 17. listopadu za zhruba 15 500 Kč, což je oproti zažitým značkám velký rozdíl. Vlajkové lodě zažitých značek totiž začínají s cenovkou okolo 20 000 Kč a Razer Phone se jim hravě vyrovná.

Razer Phone a jeho vnitřnosti

Za tyto peníze nám Razer Phone nabídne Snapdragon 835 procesor, 64GB UFS úložiště + slot na microSD kartu, stereo reproduktory a dvě zadní kamery. Ale čím že je nové mobilní zařízení od Razer tak zajímavé? Jako bonus k tomu všemu má 5,72“ IGZO displej s rozlišením 2560×1440 se 120Hz obnovovací frekvencí. V telefonu nalezneme šílených 8GB RAM, 8MP přední kameru. Dále nabídne 4000mAh baterii, u které Razer udává výdrž až 7 hodin během hraní Hearthstone, 12,5 hodin u sledování filmů a 63 hodin poslechu hudby. Samozřejmě, co by to bylo za herní mobil bez Qualcomm Quick Charge 4 Plus, díky kterému nabijeme mobil z 0 na 85% za pouhou hodinu.

Technicky Razer Phone není prvním mobilním zařízením, které má 120Hz displej. Avšak Razer udává, že jejich telefon je prvním s 120Hz „Ultramotion“ displejem, který funguje jako G-Sync u grafických karet nVidia. Pro ty, co nevědí, co G-Sync vlastně znamená, tak je to technologie, která synchronizuje GPU s displejem pro vyšší výkon a nižší spotřebu baterie.

Dokážeme využít 120Hz displej?

Pravděpodobně v této době nedokážeme využít 120Hz displej nebo Dolby Atmos v takřka žádné Android hře. Tyto funkce by však mohly přinutit vývojáře k vývoji next-gen her, anebo tyto technologie využít ve virtuální realitě. Razer aktuálně pracuje s vývojáři her, aby jejich hry mohly nabídnou vyšší obnovovací frekvenci a plně tak využili 120Hz displej.

Na vlně iPhonu.

Teď se dostáváme k té smutnější části. Razer Phone tak nějak ztratil ve výrobě a zařadil do řady za Apple. Nehledejte zde tedy 3,5mm jack pro sluchátka ani voděodolnost. Už vůbec se nedočkáme vymoženosti, jako je například bezdrátové nabíjení. V telefonu však nalezneme 24-bit DAC, který využijeme pouze s připojením USB sluchátek.

Razer Phone bude mít hned po vybalení Android Nougat. Na začátku roku můžeme očekávat update Android Oreo, se kterým se u Razer Phone počítá. V Razer Phone nenaleznete skoro žádné zbytečné aplikace od třetích stran, a to převážně díky Android nadstavbě v podobě Nova Launcher.

Pokud vás Razer Phone zaujal, můžete si jej zarezervovat přímo na oficiálních stránkách Razer. Na těchto stránkách také naleznete první oficiální příslušenství v podobě obalu nebo bluetooth špuntových sluchátek.

Galerie

Zdroje: 1, 2, 3, 4