project scorpio

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

V průběhu tohoto týdne bychom se měli dozvědět kompletní parametry očekáváné konzole zatím známé jako Project Scorpio. První informace o této konzoli jsme mohli dozvědět společně s představením Xbox One S.

Zatím víme, že by se mělo jednat o kompaktní design podobný Xbox One S. Opět zde bude napájení zabudované přímo v konzoli. Můžeme počítat s osmijádrovým procesorem, výkonem 6ti teraflopů, propustností paměti 320 GB/s a samozřejmě podporou 4k.

Dost se spekuluje o tom, zda nebude Project Scorpio odhalen až na letošním veletrhu E3 2017. Ta by se však měla věnovat již hrám na novou konzoli, tudíž by v době konání E3, tedy 11. června 2017, měla být nová konzole již prodeji.

Porovnání s PS4 Pro

Oproti Playstation 4 Pro by měl Xbox Scorpio nabídnout více teraflopů, přesně pak o celých 1,8. Stejně tak Microsoft uvažuje o přechodu z 8GB DDR3 RAM na 12GB GDDR5 RAM. Dále se spekuluje, zda by se mohl v nadcházející konzoli objevit již nový procesor AMD Ryzen.

Cenová rozpětí Project Scorpio

S tímto výkonem však nemůžeme očekávat nízkou pořizovací cenu. Na druhou stranu, cena by měla být konkurenceschopná. Cena PS4 Pro se pohybuje v rozmezí 10 000 – 14 000 Kč v závislosti na kapacitě disku. Project Scorpio nabídne vyšší výkon, tudíž můžeme očekávat cenu 16 000 -17 000 Kč. Při představení Xboxu One S se však u Xboxu Scorpio spekulovalo o ceně atakující hranici 20 000 Kč. Doufejme, že se tato prognóza nenaplní. Přeci jen cena okolo 7 000 Kč pro Xboxu One S je velice příznivá a víc než konkurenceschopná. Budeme tedy doufat, že se Microsoft této cenové politiky bude držet i nadále.

Project Scorpio by dle slov Microsoftu měl odstartovat novou éru herních konzolí i novou řadu samotného Xboxu. A to jak po stránce výkonu a s ním spojenými možnostmi využití, tak po stránce designu a celkového zpracování.

Nechme se tedy překvapit, jaký výkon a design nám Microsoft prostřednictvím Project Scorpio nabídne. Po zveřejnění oficiálních informací vás budeme dozajista informovat.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5