pioneer se-ms7bt

Student Technického lycea, který má v oblibě práci s počítači a hraní her. Ve volném čase se snaží programovat.

Dlouhou dobu jsme hledali bezdrátová sluchátka, která by nabídla vynikající zvuk a zároveň i vynikající vzhled. Dalo by se říct, že v momentu, kdy jsme uviděli Pioneer SE-MS7BT, tak jsme se do nich zamilovali.

Pioneer SE-MS7BT a pohodlné nošení

Pioneer SE-MS7BT jsou retro-style uzavřená dynamická sluchátka které jsou navrženy tak, aby nabízely co největší pohodlí. Právě o pohodlí se starají dva velké ergonomicky tvarované náušníky a široký polstrovaný hlavový most. Ačkoliv na váhu 290g si lidé musí většinou zvyknout. Pokud si ale pustíte vaši oblíbenou písničky, v mžiku zapomenete nato, že je máte na hlavě. Sluchátka Pioneer MS7BT jsou docela enormní, takže budou pohodlná i pro lidi s velkou hlavou. Pokud ale máte hlavu menší a plánujete s nimi chodit ven, budete vypadat přinejmenším „velice zajímavě“.

Sluchátka Pioneer SE-MS7BT, jak lze již z názvu vyčíst, disponují také technologií Bluetooth Audio s podporou ACC a aptX. Samozřejmě pro jednoduché spárování s mobilem nesmí chybět ani NFC technologie. Vestavěný mikrofon však nedoporučujeme používat na nic jiného než na občasné hovory přes mobil. Kvalita mikrofonu je velice pochybná a nepříjemná na poslech. Samozřejmě u takových sluchátek je povinností mít Hi-Res Audio. S těmito sluchátky můžete navíc spárovat až 8 zařízení.

Technické okénko

Technické parametry u sluchátek Pioneer SE-MS7BT nás vcelku zarazily. Sice nejsme žádnými experty na sluchátka, ale pokud si dobře pamatujeme z hodin fyziky, tak lidské ucho slyší frekvence v rozsahu 20 až 20kHz. Sluchátka však disponují frekvenčním rozsahem přes kabel 9 až 40kHz. To je prakticky dvojnásobek toho, co můžeme při poslechu reálně slyšet. Ovšem bezdrátový rozsah je už menší a to 9 až 22kHz, což už se více podobá rozsahu, který dokáže lidské ucho pojmout. Sluchátka Pioneer SE-MS7BT disponují 40mm měniči s 32 Ohm a zvládají až 96 dB. Co se baterie týče, nemáme co vytknout. Výkonné sluchátka zvládnou 12ti hodinovou výdrž díky Li-Ion baterie, která se nabije za pouhé 4 hodiny. Navíc pokud se vám sluchátka při poslechu vybijí a vy zrovna nemáte možnost, jak sluchátka nabít, můžete vždy k propojení použít kabel.

Co se pohodlí týče, po pár písničkách jsme opravdu nevěděli, že je máme na hlavě. Váha 190g tedy opravdu není až tak znatelná. Může to však být způsobené i tím, že jsme předtím používali sluchátka ještě těžší. Jednu výtku však máme k náušníkům, které při nošení brýlí docela tlačí a jsou nepříjemné. Bez brýlí však nic netlačí. To hlavní jsme si nechali na konec.

Zvukového podání

  • Bassy – Pokud jsou potřeba, objeví se rychle a jemně, ale jsou vždy pod kontrolou, odvážili bychom se i říct že by mohly být využity pro poslech Heavy Metalu. Ale jsou spíše dělané pro poslech rocku, či nějakého toho popíku. Pokud však hledáte sluchátka s výraznými až přepálenými bassy, pak se poohlédněte někde jinde. Přeci jen Pioneer SE-MS7BT vsází více na kvalitu než-li kvantitu.
    • Středy – Díky dobře řízeným bassům se zde objevují středy s vynikající čistotou a přítomností. Občas je zde lehký náznak sykavosti, ale to jen ve „vyšších oblastech“. Nijak to ale neobtěžuje a možná se toho ani nevšimnete. Středy u sluchátek Pioneer SE-MS7BT mají dobré prokreslení detailů.
    • Výšky – Ty jsou projevovány s dobrou přítomností a definicí, ačkoliv jim chybí dokonalost dražších modelů, což se v dané cenové kategorii dalo očekávat. Nedá se ale říct, že by sluchátka disponovala nedostatkem výšek. Výšky sice nejsou průbojné, ale jsou vždy slyšet a jsou na správném místě.

Ekvalizér? Na co?!

Sluchátka jsme po celou dobu používali bez jakéhokoliv ekvalizéru a můžeme s klidem říct, že se bez něj obejdeme i nadále. Na levém sluchátku nalezneme všechny ovládací prvky. Jedná se o zapínací tlačítko, které zároveň funguje i pro přijímání hovorů či stopnutí hudby. Dále je zde tlačítko „plus“ a „minus“, kde krátkým dvojklikem přepneme písničku a dlouhým stisknutím zesílíme či zeslabíme samotná sluchátka, nikoliv však samotný mobil či počítač. Na počítači a či mobilu musíte hlasitost přednastavit samostatně.

Balení a cena

Balení opravdu ničím nevyniká a na první pohled nemá čím zaujmout. Jednoduchá velká bílá krabice s obrázkem sluchátek, kde naleznete samotná sluchátka a 2 kabely. Jeden z nich je micro USB kabel, který nemá snad ani půl metru a slouží k nabíjení. Druhým kabelem je 1,2 metrový Jack kabel. Balení nás jako jediné velmi zklamalo. Jelikož i obal prodává, můžou být sluchátka Pioneer SE-MS7BT právě kvůli krabici často opomíjená. Na druhou stranu s cenovkou 3 090Kč je alespoň vidět, že šly všechny peníze právě a jenom do sluchátek. Pokud vás sluchátka zaujaly, můžete si je zakoupit například na e-shopu Muzikér. Dostupné jsou v barvě černé, černo-stříbrné a hnědo-stříbrné.

Zdroje: 1, vlastní