Pandora Music

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Pandora je jedním mnoha dalších streamovacích služeb, díky kterým máte přístup k velkému množství hudby.

Pandora Music „zdarma“

Po vzoru ostatní služeb je samozřejmě taktéž zpoplatněná stejnou částkou, jako je tomu třeba o Google Music Play nebo Spotify. Daná částka činí 10 USD, tedy zhruba 230 Kč.

Nyní je však možné službu Pandora využívat i bezplatně. Tedy, vždy to bylo možné, ale ne s funkcemi plného předplatného. Nyní však stačí bez předplatného shlédnout reklamní upoutávku, jak je známe z her a pak si po určitý čas užívat nerušeného poslechu hudby, jako kdybyste měli předplaceno.

Jedná se tedy o vcelku vstřícný krok k uživatelům, kteří nepotřebují mít službu předplacenou neustále, ale stačí jim třeba jen na cestu vlakem, nebo pro streamování u vás v autě. Pandora zatím nezveřejnila časový interval, po který máte po zhlédnutí reklamy předplaceno, stejně jako nezveřejnila, o jak dlouhé reklamy se jedná.

Český region je trochu problém

Jedinou nevýhodou pro české uživatele je fakt, že služba není v českém regionu oficiálně podporována. Aplikace Pandora se však dá tzv. sideloadnout. Stačí ji stáhnout z jiného zdroje, než je Google Play. Ta vám stažení ani neumožní.

Jako externí zdroj můžete využít například stránku www.apkhere.com. Jedná se o externí zdroj aplikací a podle toho byste k němu měli přistupovat. Oficiálně se však jedná pouze o překlopený Google Play obchod bez regionálních podmínek.

Pro instalaci aplikace Pandora budete muset v nastavení povolit instalaci z neznámého zdroje. Při prvním spuštění vám Pandora oznámí, že váš region není podporován. Ten si však můžete změnit přímo v telefonu, nebo skrze váš účet u Google.

Ve finále je to na vás

Ve finále je na zvážení každého z vás, zda vám to za to nastavování stojí. Na druhou stranu, za zkoušku nic nedáte a třeba tím získáte ideální bezplatnou službu srovnatelnou se Spotify.

Otázkou však je, zda se nejedná pouze o promo akci, jak nalákat lidi na službu Pandora Music, a po dosažení určitého počtu stažení již bezplatný poslech za reklamu nebude k dispozici.

Zdroje: 1, 2, 3