Specialista na IT bezpečnost. Zabezpečení serverových řešení, sítě, či běžného uživatelského prostředí. M2system poskytuje služby od outsourcingu IT až po bezpečnostní systémy. Návrh a implementace je jen začátek, pokračujeme kompletní správou Vašeho IT.

eChytrá zařízení nás obklopují kamkoli se podíváme a už od jejich počátků bili bezpečnostní experti na poplach. Pravdou totiž je, že často bývá prioritou vydat rychle nový produkt, ale už ne vydat bezpečný produkt. Bohužel nejinak je tomu i dnes, stále vznikají nová zařízení a běžný spotřebitel nemá šanci jednoduše zjistit, jak je na tom zařízení s bezpečností a jakým způsobem jsou využívány údaje s jakými zařízení přichází do styku. Od toho je zde projekt privacy not included.

Projekt *Privacy Not Included pod hlavičkou Mozilly se snaží koncovým zákazníkům pomoci a přehledně prezentuje svůj názor na bezpečnost jednotlivých zařízení připojených k internetu.

*privacy not included

Princip portálu Privacy not included je jednoduchý, na webu vidíte seznam populárních produktů a rozšiřující informace získané testováním od bezpečnostních expertů. Zjistíte tak, zdali produkt splňuje základní bezpečnostní standardy, mezi které patří například pravidelné bezpečnostní aktualizace, šifrovaná komunikace, požadavek na nastavení složitého hesla. Dále je možné si přečíst krizový scénář, který popisuje, k čemu mohou být získávané osobní údaje použita. Uživatelé portálu také mohou vyjádřit vlastní názor na tzv. Creep-O-Meteru, kde na posuvníku vyberete, jak děsivé vám zařízení vzhledem k údajům, které o vás shromažďuje, připadá.

Využitelnost celého portálu bude záviset na velikosti databáze produktů, který se Mozille podaří vytvořit. Momentálně si můžete přečíst bezpečnostní hodnocení na 78 zařízení. Každý produkt, je potřeba otestovat, čili velikost databáze je úctyhodná.