Qualcomm Snapdragon 450

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Qualcomm Snapdragon 450 by měl být cenově dostupnějším procesorem, který právě díky ceně může být použit i ve smartphonech nižší a střední třídy, k čemuž je s největší pravděpodobností určený.

Parametry Qualcomm Snapdragon 450

Bude se jednat o osmijádrový procesor složený ze dvou samostatných čtyřjádrových ARM Cortex-A53 procesorů. Výkon samotného procesoru je tedy vcelku srovnatelný s čipy Qualcomm Snapdragon 425, 427, 430 nebo 435. Rozdíl je však v ceně a požité technologii. Předchozí modely jsou postaveny na 28nm, kdežto Qualcomm Snapdragon 450 je postaven na 14nm technologii.

Dle informací od Qualcommu by i samotný výkon měl být o něco vyšší. Běžný uživatel však rozdíl pozná jen stěží. O něco znatelnější rozdíl by však mohl být v efektivnosti, co se řízení spotřeby týče.

U Snapdragonu 450 je taktéž použit grafický čip s taktem 600 MHz. To jej po stránce grafického výkonu posouvá na úroveň Snapdragonu 625 a 626 – tedy alespoň v jeho odlehčené verzi.

Podpora

Zatím se spekuluje, zda bude tento procesor také podporovat Quick Charge 3.0. Stejně tak je pouze domněnkami, jaké modemy bude samotný procesor podporovat. V dnešní době však s LTE snad již můžeme počítat. Pokud ne, byl by to jistě krok špatným směrem.V současnosti již i low-endové telefony LTE podporují a uživatelé jsou na něj zvyklí.

Kdy jej můžeme očekávat

Na trhu by se Qualcomm Snapdragon 450 měl objevit v průběhu třetího kvartálu tohoto roku. V zařízeních tak bude použit s jistým zpožděním. První zařízení s tímto čipem tedy můžeme očekávat nejdříve koncem roku 2017, ne-li spíše v prvním kvartálu roku 2018.

Zdroje: 1, 2, 3