Optoma

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Pokud jste o značce Optoma ještě neslyšeli, pak asi nejste moc velký uživatel projektorů. Nebo to může být způsobeno tím, že tato značka kdysi neexistovala. Jedná se totiž o dceřinou společnost značky Coretronic, která se zabývá výrobou projektorů snad pro všechny známé brandy. Od roku 2002 však založila dceřinou Optoma, pod kterou vydává své projektory, které jsou vždy něčím výjimečné a drží si svá prvenství.

Projektory Optoma

To co naleznete u projektorů Optoma, najdete u ostatních brandů vždy s jistým zpožděním. Projektory Optoma jsou tedy ze startu po nějakou dobu exklusivní. I přesto jsou ale nabízené za podstatně nižší cenu, než u konkurence.

U všech projektorů této značky společnost garantuje bezproblémový nepřetržitý provoz 24h/7dní v týdnu. Pokud by z nějakého důvodu byla nutná reklamace či garanční oprava, nemusíte se bát toho, že váš projektor jede nepřetržitě. U Optomi tedy nehrozí odpověď typu: „Na nepřetržitý provoz nejsou naše projektory stavěné.“.

Optoma vám taktéž garantuje 5ti letou stálost barev, tedy barevné podání projektoru. Tato garance se vztahuje i na DMD čip. V případě že dojde k výpadku pixelů nebo k nefunkčnosti čipu, Optoma vám jej v této pětileté době vymění i v případě, že samotný projektor již nebude v záruce.

Optoma porfolio nabízí až 80 modelů projektorů!

Je z čeho vybírat

Projektor do dlaně ML330
Aneb jak může vypadat projektor, který se vám vejde do dlaně. Co by to bylo za přenosný projektor, kdybyste k němu museli nosit stále kabeláž. Tu totiž nosit nemusíte, k projektoru se dá totiž připojit bezdrátově pomocí telefonu, tabletu či PC. Má v sobě navíc předinstalovaný systém Android, tudíž k přehrávání videa z youtube nebo třeba NetFlixu nepotřebujete žádné jiné zařízení, než projektor samotný.

GT1080Darbee s renderem
Tento model díky funkci Darbee nabídne kompletní rendering videa. Výsledek této funkce je nejlépe vidět u filmů se špatnou kvalitou či nějakým poškozením. Darbee totiž dokáže dopočítat a doplnit chybějící či chybné pixely v obrazu.

UHD projektory UHD60/65
Mezi UHD projektory pak nalezneme model UHD60 s 2800 ANSI lumeny a taktéž model UHD65 s 2000 ANSI lumeny. UHD65 však navíc nabídne RGBRGB kolečko.

eD Expo - optoma

Laserový projektor ZU510
V nabídce Optoma pak nalezneme i laserový projektor ZU510, který používá duální laser (modrý a červený) pro věrohodnější podání barev. Zde Optoma garantuje 30 000 hodin (cca 3,5 roku) nepřetržitého provozu při plném jasu. Po této době již může docházet ke snížení svítivosti, maximálně však na úroveň 50% původního jasu. Tato modelová řada navíc nabízí odolnost IP5X nebo IP6X v závislosti na modelu. V obou případech se jedná o prachuvzdornost, tedy dlouhodobý a téměř bezúdržbový chod.

Portfolio Optoma čítá okolo 80 modelů z mnoha modelových řad. Vypsali jsme však pouze nejzajímavější aktuální a nadcházející novinky.

 

Zdroje obrázků: 1, 2