Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Jak již bylo zmíněno v předchozím článku „Zrychlete své SmartWatch díky Asteroid OS„, oficiálně lze nainstalovat tento systém na LG G Watch, G Watch Urbane, Sony Smart Watch 3 a Asus ZenWatch 2.

Vezměte prosím v potaz, že změnu operačního systému dělaté na vlastní riziko. Jakékoliv zodpovědnosti se proto logicky zříkáme. Pokud níže zmíněnému textu nerozumíte, nebo Vám něco není jasné, raději se do instalace vůbec nepouštějte a poproste zběhlejšího kolegu, popřípadě si dohledejte chybějící informace.

Postup u všech hodinek je následovný:

1. Stáhněte Asteroid OS dle typu vašich hodinek zde. Zdroj Asteroid OS.

2. Pro správnou instalaci je nutné mít na hodinkách odemčený bootloader. Pro ten je nutné na pc nainstalovat ADB a FastBoot. Obsaženo v jednom zde. Zdroj z XDA Developers.

3. Před spuštěním staženého souboru ADB je nutno v hodinkách v nastavení „Pro vývojáře“ povolit „Ladění USB“ jinak také „USB Debugging“. Pokud toto nastavení nevidíte, stačí nekolikrát za sebou poťukat na „číslo sestavení“ v infomacích o zařízení (měla by se objevit hláška o tom, že jste vývojář a v nastavení přibude položka pro vývojaře). Poté hodinky připojte k PC a spusťte stažený ADB soubor, který Vás navede. Stačí na vše odpovědět „Y“ yes.

4. Poté do hodinek zkopírujte soubor s Asteroid OS. Je nutné vědět, kam jste ho zkopírovali, aby jste ve FastBootu nalezli cestu. Ideálně si soubor připravte do „/home/user/downloads/“. Pak se přepněte do FastBootu, každé hodinky mají jinou klávesovou zkratku, jistě najdete u výrobce svých hodinek. Je možné, že Vám FastBoot naběhne automaticky při restartování hodinek.

5. Pokud jste se úspěšně dostali do FastBootu, stačí zadat tento přkaz v daném terminálu:

adb push -p /home/user/Downloads/asteroid-image-dory.ext2 /sdcard/linux/rootfs.ext2
adb reboot bootloader
fastboot boot /home/user/Downloads/zImage-dtb-dory.fastboot

Na místo „asteroid-image-dory.ext2“  a „zImage-dtb-dory.fastboot“ dosaďte jméno Vašeho souboru.

Tento postup nepřeinstaluje Vaš aktuální AndroidWear, ale pouze přidá Asteroid OS, který uvidíte při startu v DualBootu. Bude tedy jen na Vás, jaký systém si v danou chvíli vyberete.

 

Zdroje: 1, 2, 3