Moto X4

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

S chytřejším softwarem, nejnovější technologií fotoaparátu a velmi vkusným designem má Moto X4 nakročeno k výšinám.

Smartphony Moto X vždy představovaly to nejlepší, co může Android nabídnout. Silná kombinace čistého Androidu a Moto Experiences byla vždy základním stavebním kamenem zařízení řady Moto X.

Zákazníkům poskytovala unikátní a intuitivní uživatelský zážitek, který milují. Na těchto silných stránkách nyní stojí také nový smartphone Moto X4 dovedený k dokonalosti.

Ještě chytřejší fotoaparát

Moto X4 má chytřejší foťák, který umí mnohem více než jen zachytit snímky. Díky nové schopnosti rozpoznávat nejzajímavější místa v krajině se může stát vaším oknem do světa. Stačí namířit objektiv na to, co zrovna vidíte, a telefon se vás sám zeptá, zda se o dané pamětihodnosti chcete dozvědět více. Kromě toho ale umí také vyfotit vizitku a rychle z ní přenést informace do seznamu vašich kontaktů. Pokud naopak hledáte způsob, jak okořenit svoje selfie, vyzkoušejte funkci obličejových filtrů.

Díky duálnímu 12MPx a 8MPx zadnímu fotoaparátu kombinovanému s pokročilým softwarem toho nyní zvládnete zachytit ještě víc. Přidejte k fotce rozostřené pozadí, abyste získali profesionálně vypadající portréty. Buďte také mezi prvními, kteří vyzkouší nové beta funkce, jež umožňují mít vybrané části snímku barevné a jiné černobílé.

Technologie Dual Autofocus Pixel zároveň přináší rychlejší zaostřování za zhoršených světelných podmínek, takže vždy získáte fotografie v profesionální kvalitě. Oceníte zajisté i širokoúhlé objektivy. Pojem selfie nabude s Moto X4 a jeho předním 16 MPx fotoaparátem schopným pracovat v adaptivním módu slabého osvětlení nového významu. Funkce panoramatické selfie navíc dokáže zařídit širší záběr, takže při vašem příštím rodinném výletu nezůstane nikdo mimo snímek.

Silná ochrana i výkon Moto X4

Moto X4 je vyzbrojen robustní ochranou, díky které se bez problémů vypořádáte se vším, co váš den přinese. Vodě odolný design ubrání Moto X4 před důsledky náhodného polití, postříkání nebo dokonce pádu do kaluže. Když se spojí 3D obrysy designu zadní části telefonu s rámečkem z eloxovaného hliníku a se sklem Corning Gorilla Glass chránícím přední i zadní část zařízení proti poškrábání, dostanete Moto X4, který je stejně tak krásný jako silný.

S vynikajícím výkonem, jímž je tento smartphone vybaven, bude streamování videí efektivnější, než kdy dříve. Postará se o to mimo jiné osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 630 s taktem 2.2 GHz. Ten zajistí veškerý výkon potřebný na plynulé sledování videa a hraní her bez nepříjemného přerušování. Baterie o kapacitě 3 000 mAh dodá dost energie na to, aby vás provedla celým dnem a díky nabíječce TurboPower získáte za pouhých patnáct minut dost elektřiny na šest hodin provozu.

Nová a intuitivní zkušenost

Zařízení Moto X vždy obsahovala jeden z nejčistších Androidů, který dělá telefon ještě chytřejším a snadněji využitelným. Proto není překvapením, že Moto X4 přináší všechny vámi oblíbené Moto Experiences a ještě řadu nových navíc. Proč byste se například měli omezovat jen na jeden reproduktor? Moto X4 se nyní může díky bezdrátovému ozvučení stát srdcem každého večírku. Umožní vám sdílet zvuk s až čtyřmi zařízeními připojenými přes Bluetooth najednou. Vybudujte si svůj soukromý stereo systém bez toho, abyste se museli starat o kabely. Při běhu s kamarádem už nikdy nebudete muset poslouchat svoje oblíbené písničky každý zvlášť ve vlastních sluchátkách. S bezdrátovým ozvučením bude zvuk zkrátka všude kolem vás.

K tomu, abyste rychle pořídili snímek obrazovky, vám nyní stačí položit na okamžik na displej tři prsty najednou. Moto X4 je také vybaven Moto key, který umožňuje jediným dotekem prstu navštívit vaše oblíbené webové stránky chráněné heslem. Se silným šifrováním dat zůstanou data dál v bezpečí. S Moto X4 si tak už nebudete muset pamatovat ani jedno přístupové heslo.

Moto X4 je již nyní dostupný s doporučenou cenou 10 999 Kč, za kterou by si ji neměl nechat ujít žádný milovník selfie a fotografování.

Zdroje: 1, TZ