Mokibo Touch Keyboard

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Ačkoliv klávesnici používá kde kdo, asi můžeme předem naznačit, že klávesnice Mokibo Touch Keyboard budou vyhledávat převážně jablíčkáři. Tedy alespoň pokud hledáte klávesnici jako náhradu k PC. Pro mobilní zařízení v podobě tabletu a smartphonu je tato klávesnice také jak dělaná.

Mokibo Touch Keyboard ala Magic Keyboard all in one

Jedná se totiž o obdobný design a velikost jako u Apple Magic Keyboard bez numerického bloku. Velký rozdíl je však v tom, že Mokibo Touch Keyboard je po celém svém povrchu navíc i dotyková a na spodní části nabízí i dvě hardwarová tlačítka myši.

Přejetím po klávesnici tak můžete tak můžete používat gesta známá z touchpadů nebo tabletů v případě připojeného dotykového zařízení. Již tedy nepotřebujete přehmatávat po myši, nebo pro ni vyhrazovat prostor na stole.

Připojení a kompatibilita

Připojení probíhá přes Bluetooth 4.2, k párování pak můžete použít i NFC. Pro nabíjení je klávesnice vybavena microUSB portem. Zda lze díky microUSB porty využít drátové připojení zatím není známo. Stejně tak by nás zajímalo, zda lze přepínat mezi více zařízeními obdobně jako třeba u Logitechu pomocí Logitech Flow.

Mokibo Touch Keyboard je kompatibilní s Windows 7 a novějším, Mac OS 9 nebo novější, stejně tak s mobilními platformami již od verze iOS 8 a Android 4.3. Po připojení klávesnice přizpůsobí rozložení právě připojeného systému. Pro používání není nutná žádná instalace softwaru, stačí pouze připojit.

Totožný typ klávesnice jsme mohli již vidět na zařízeních BlackBerry. Jako příklad můžeme uvést třeba BlackBerry Key2. Obdobný typ je pak k vidění u Lenovo Yoga Book, kde ale oproti Mokibo klávesnici použili pouze dotykovou vrstvu, kterou můžete používat například jako touchpad, grafickou plochu nebo klávesnici. Klávesnice u Yoga Book však poskytne zpětnou vazbu maximálně v podobě vibrace, což není úplně ono.

Kde předobjednat

Mokibo Touch Keyboard je zatím možné pouze „předobjednat„, respektive se zaregistrovat k odběru s tím, že budete informováni, až bude připravena k prodeji a následnému doručení.

Zdroje: 1, 2, 3, vlastní