Mirabook

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Již dříve jsme psali o konceptu jménem DeX Book. Jestli se ho někdy dočkáme, je otázkou. S Mirabook však na koncept již čekat nemusíme. A to ani v případě Continuum nebo obdobného Android prostředí od Huawei.

Mirabook specifikace

V případě Mirabook se jedná o 13″ zařízení s FHD displejem, plnohodnotnou podsvícenou klávesnicí (bez numerické) a touchpadem. Mirabook v sobě neskrývá žádný kousek hardwaru. Kromě baterie a displeje zde tedy jiné specifikace nehledejte. O výpočetní výkon se vždy bude starat váš telefon (Android, Windows Phone), popřípadě Raspberry Pi nebo Intel Compute Stick.

Ano, čtete správně. Mirabook je kompatibilní se všemi zmíněnými OS, což ho činí unikátním. Nemusíte se omezit pouze na jeden systém. Pokud tedy za rok přesedláte ze Samsungu na Huawei, nebo dokonce na Windows Phone, pak můžete stále Mirabook využívat jako rozšíření pro vaše zařízení.

Díky velké baterii můžete v případě připojení Android a Windows Phone počítat s vydrží okolo 10h. U Raspberry Pi se pak dostáváme na pěkných 15h. Nejdéle však vydrží energeticky nenáročný Intel Compute Stick, se kterým Mirabook vydrží 20h. V případě telefonů můžete počítat s tím, že je vaše mobilní zařízení při používání rovnou i napájeno. Proto je zde výdrž nejnižší.

Jak to začalo

Mirabook je počinem společnosti Miraxess, která se zařízením začala již před nějakou dobou kampaň na IndieGoGo. „Notebook“ lze tak objednat skrze perky na IndieGoGo, ale také formou předobjednávky přímo na Miraxessu. Cena je zatím stanovena na cca 5 700 Kč (249 USD) plus poštovné s dodáním v průběhu května 2018.

My vám však nyní nabízíme slevový kupón v 40 USD, který stačí zadat při potvrzení objednávky na Miraxess. Pokud jste si Mirabook již objednali tak nezoufejte, s daným kuponem nemusíte kupovat pouze zařízení, ale klidně i příslušenství v podobě koženého pouzdra, které stojí 49 USD + 10 USD poštovné. S kuponem ho tedy získáte za pěkných 430 Kč (19 USD). A na rovinu, kožené sleeve na 13″ notebook se dá použít na jakékoliv zařízení :).

Sleva s NINIT.cz

Abychom nezapomněli. Na poslední straně před potvrzením objednávky zadejte slevový kupon: MIRABOOKNANINITCZ .

Z příslušenství si pak můžete vybrat již zmíněné sleeve, zabudovaný stojánek na telefon nebo náhradní barevné krytky včetně kabelů pro připojení k Mirabooku k telefonu.

Kromě samotného vestavěného USB-C kabelu, který slouží k propojení s telefonem, Mirabook disponuje ještě 2x USB 3.0 type-A, HDMI output, 3,5mm portem pro Jack nebo slotem pro microSD karty o maximální kapacitě 128GB. Pro nabíjení Mirabooku je pak připraven samostatný USB-C port.

Jelikož Miraxess nabízí max. 128GB kartu na svém obchodě tak zároveň předpokládáme, že se jedná o maximální možnou kapacitu.

Pokud byste měli na vývojáře Miraxess jakýkoliv dotaz, neváhejte nám napsat na facebook pod článkem, nebo přímo do komentů pod článkem. Pokud to bude možné, určitě vám na ně rádi zjistíme podrobné a vyčerpávající odpovědi.

MIRABOOKNANINITCZ

Na plnohodnotnou recenzi Mirabooku se můžete těšit v průběhu května. Závěrem připomínáme znění slevového kuponu: MIRABOOKNANINITCZ .

Zdroje: 1, 2