Sklápěcí tablet nebo elektronický diář

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Zdá se, že začal nový pomyslný souboj mezi společnostmi, které začali vyvíjet sklápěcí tablet, nebo jiné sklápěcí zařízení do kapsy. Do pomyslného souboje se nově zapojil i Microsoft.

Sklápěcí tablet nebo elektronický diář

Microsoft to však z trochu jiného úhlu pohledu. Prý se nebude jednat o klasický sklápěcí tablet či telefon, ale o zcela nové zařízení, které bude sloužit spíše jako elektronický zápisník a kniha. S největší pravděpodobností tak nebude možné ze zařízení volat, což nám přijde jako krok špatným směrem.

Všichni přeci chceme spíše jedno zařízení pro všechno, a ne milion malých zařízení, která ale stále musíme nosit u sebe.

Sklápěcí tablet, či dle slovu Microsoftu elektronický diář, nebo něco na ten způsob, by měl reagovat na již dobře známý Surface Pen. Popravdě zatím není zcela známa podoba daného zařízení. Stejně tak zatím nevíme, zda se zařízení vůbec objeví na trhu.

Dříve zrušený projekt Microsoftu

Jako příklad si můžeme vzít již dříve chystaný Microsoft Surface Mini tablet, který však nikdy nedostal na prodejní pulty. Přitom byl již připraven k prodeji. Společnost Microsoft však prodej na poslední chvíli z neznámých důvodů zrušila. Je tedy otázkou, zda se něco obdobného i v případě chystaného sklápěcího zařízení.

Konkurence má jiné plány

O obdobná zařízení se snaží i Samsung, LG nebo třeba Lenovo. V případě LG a Samsung by se mělo jednat o sklápěcí mobilní zařízení, kde je celá přední strana tvořena pouze displejem. Lenovo chce naopak vytvořit sklápěcí tablet, který by se ve složeném stavu dal použít jako telefon. O těchto zařízeních jsme vás však informovali již dříve.

Uvidíme, zda Microsoft vyvíjí jen na oko, aby se neřeklo, nebo zda se od Microsoftu opravdu dočkáme něčeho nového. Sklápěcí tablet do kapsy, který by se ve složeném stavu choval jako telefon by byl jistě fajn. Tuto informaci však Microsoft vyvrátil a naopak potvrdil, že by se měla jednat o zcela nový typ zařízení. Nechme se tedy překvapit.

Zdroje: 1, 2, 3, 4