Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

LG OLED TV 4K Signature z modelové řady W je zajisté vlaková loď na poli 4K HDR televizorů, kterou mohla LG na CES představit. Štíhlejší televizor byste našli jen s těží.

Úvodem

Tato verze bude v 65″ a 77″ provedení. Dnes se ale zaměříme na 65″ model. Jedná se o 2,57mm štíhlý OLED panel, který nemá žádný stojánek. Uchycení na zeď se provádí pomocí magnetického pásu, který se nalepí / navrtá na zeď a pak stačí televizi pouze přiložit na patřičné místo. TV zvládne hravě usadit jeden člověk, váha 65″ modelu je pouhých 7,7 kg, což až neuvěřitelné.

Dolby Atmos Soundbar

Určitě si říkáte, kam se na 2,67mm štíhlou TV vejdou všechny potřebné porty. Součástí LG OLED TV 4K Signature je Dolby Atmos Soundbar. Tedy dlouhý reproduktor, který zajišťuje kvalitní zvuk a také všechny potřebné porty. Pro někoho, kdo má doma lepší zvukovou aparaturu, je to jistě zbytečnost, ale bez soundbaru nelze k TV nic připojit. Soundbar se dá ale samozřejmě vypnout a využívat pouze jako prostředek pro zapojení všech nutných kabelů. Prozatím LG tento „problém“ nijak neřeší. Do budoucna by ale mohla být k dispozici jiná „krabička“, právě pro majitele již lepší repro sestavy, aby nemuseli mít zbytečně velký soundbar před TV, který jim v takovém případě pouze supluje rozhraní pro připojení.

Pokud však nevlastníte 7.1 sound-system a vystačíte si se zvukem, který nabízí klasická TV, pak budete z Dolby Atmos Soundbaru unešení. Skoro se až nechce věřit, jaký čistý zvuk dokáží produkovat dva tak malé reproduktory po stranách soundbaru. Navíc se jedná o dizajnovou lahůdku, která jistě hned po 65″ LG OLED TV 4K Signature každého zaujme. Ve vypnutém stavu byste ani neřekli, že se jedná o repro sestavu. Svým tvarem soundbar připomíná štíhlý kovový válec. Po spuštění TV však začne pravá sranda. Dvě postranní krytky se automatický zapustí do baru a nahradí je právě dva vysunuté reproduktory. Ano, opravdu tak snadné.

LG OLED TV 4k Signature

Samotná LG OLED TV 4K Signature, jak již z názvu vyplývá, podporuje rozlišení 4K, taktéž je k dispozici HDR, a to jak HDR10 tak HDR Dolby Vision, dále také HLG (Hybrid Log Gamma). Jako OS je opět použit WebOS, který je pro LG již typický. Navíc LG spolupracuje s Amazon TV a Netflixem, aby tak svým zákazníkům umožnili přístup k 4K HDR obsahu co co možná nejvíce. Bohužel zatím není známo, kolika herzový panel je použit. U takovéto TV by byla ostuda, kdyby nebyl použit alespoň 100hz panel. V dané cenové kategorii by však 200hz měl být již standart, ačkoliv tomu tak bohužel vždy není.

Ceny pro obě LG OLED TV 4K Signature zatím nebyly zveřejněny, ale můžeme očekávat cenu, která bude dost převyšovat ceny konkurenčních vlajkových lodí na poli TV. Pokud však oželíte jedinečnost této TV, co se rozměrů a váhy týče, tak si určitě můžete pořídit podstatně levnější LG OLED TV, která nabídne srovnatelný, ne-li stejný zážitek ze sledování 4K KDR obsahu. Do obchodů by pak měla modelová řada Signature W dorazit koncem března.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4