LG G6 official

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Každý rok se sjedou na přelomu února a března vlajkové lodě z oceánu chytrých telefonů v přístavu jménem Barcelona. Proč? Protože se zde každoročně koná MWC – Mobile World Congress. LG však již nyní předběžně informovala o představení své vlajkové lodi a to konkrétně již nějakou dobu očekávaný smartphone LG G6.

Oproti svému předchůdci G5, již LG G6 nebude modulární. Dle slov LG se jednalo spíše o experiment, který evidentně nesklidil takový úspěch. G6 bude tedy zaměřen na dizajn. Můžeme tedy očekávat celokovové tělo se skleněnými doplňky. Již ale nemůžeme očekávat vyměnitelnou baterii. LG pravděpodobně nechce experimentovat ani s absencí 3,5mm jacku, tudíž u LG G6 tak používaný výstup pro sluchátka chybět nebude. I přes to se očekává, že by měl být telefon voděodolný. O konkrétním IP krytí však zatím informace nejsou.

Téměř celou čelní stranu bude vyplňovat 5,7″ displej s neobvyklým poměrem 2:1. Jelikož se LG snažilo o použití displeje přes celé čelo telefonu, tak bychom se měli dočkat opravdu minimálních rámečků. Displej bude navíc zaoblený, nikoli však zahnutý, jako je tomu u Samsung Galaxy Edge. Jedná o tzv. 2,5D efekt, který našel své místo snad u všech předních výrobců chytrých telefonů.

LG G6 bez Snapdragonu 835

Možným zklamáním může pro případné zájemce být absence procesoru Qualcomm Snapdragon 835. Použit totiž bude nižší řada a to Qualcomm Snapdragon 821. LG nechtělo vydání telefonu odkládat jen kvůli novější řadě procesoru a díky tomu vydat telefon dříve, než Samsung svůj Galaxy S8. Uvidíme, zda se LG tento krok vyplatí. Na MWC totiž bude tento silný konkurent chybět. Při vydání však bude mít již novější procesor. Uvidíme, zda si případní zájemci raději počkají, nebo půjdou do dříve představeného modelu od LG.

Jak již bylo zmíněno, premiéru bude mít LG G6 na MWC v Barceloně a to přesně 26. února 2017. S tímto datem se také dozvíme kompletní parametry telefonu.

 

Zdroje : 1, 2, 3, 4, 5