Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

S blížícím se CES (Consumer Electronics Show), které se koná každý rok v lednu v Las Vegas si LG dovolil předem oznámit dva z produktů, které zde představí. Hlavním lákadlem je jiste LG 4K HDR monitor.

LG 4k HDR monitor 32UD99

V první řadě se jedná přinejmenším zajímavý 32″ IPS monitor s rozlišením 4K (3840x2160px) a podporou HDR10. Jedná o 10bit IPS panel s 95% pokrytím barevného prostoru DCI-P3. Ohledně podpory HDR Dolby zatím nepadla řeč, ale všechny parametry zatím nebyly zveřejněny, tudíž nás může čekat ještě nějaké překvapení, ačkoliv formát HDR Dolby mezi ně kvůli licenční politice asi patřit nebude.

Monitor by mohl být výbornou náhradou pro vlastníky Mac, když už si Apple přestal vyrábět vlastní monitory. Popřípadě jako rozšíření Mac Booku či Chromebooku, které oba používají pro napájení USB-C port, kterým monitor od LG taktéž disponuje. Prý by měl sloužit jak k napájení, tak k přenosu dat jako USB hub.

Cílenými zákazníky by dle slov LG měli být grafičtí umělci, video editoři či zaměstnanci filmového průmyslu v post produkci. Díky podpoře HDR však do cílové skupiny jistě patří i hráči bez rozdílu platformy, na které hrají. Nové konzole „Xbox One S“ a „Playstation 4 Pro“ již HDR a 4K rozlišení taktéž zvládají. Monitor nese modelové označení LG 32UD99.

LG 34UM79M

Druhým představeným monitorem bude 34″ model s označením LG 34UM79M. Mezi podporovanými technologiemi nebude chybět AMD FreeSync, dynamic action sync nebo obnovovací frekvence 1ms. Jistě zde najdeme i jiné herně orientované technologie, jelikož by se mělo jednat o monitor určený výhradně pro hráče. Navíc však bude mít ve výbavě Chromecast pro streamování z mobilních zařízení, kdy by monitor měl zvládat připojení PC a jiného zařízení současně a to s podporou ovládání přes klávesnici s jednoduchým přepínáním mezi danými zařízeními.

Další parametry však nejsou pro dané modely známy. Nezbývá nám tedy nic jiného, než si počkat, s čím LG na CES 2017 přijde. Nejočekávanějším parametrem však stejně bude cena.

 

Zdroje: 1, 2, 3