Ed World 2017

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Konference eD World se koná každý rok po prázdninách. Na letošním eD World 2017, které se konalo 19. 9. 2017 v hotelu Clarion, jsme samozřejmě nesměli chybět. Stejně tomu bylo i případě předchozí konference eD Expo 2017.

Letošní eD World byl se svým motem „Svět barev“ zaměřený převážně na tiskárny a fotoaparáty. Nechyběly však i ostatní společnosti, které představují i jiný sortiment. Ve výstavní sále jsme tak mohli vidět novinky od Toshiby, Asusu nebo ThinkPadu.

Stánek Xiaomi

Nejdéle jsme se však zdrželi u stánku Xiaomi, který má nově oficiální zastoupení na českém trhu díky přímé spolupráci s eD´system. Zde jsme se pozastavili nad chytrými hodinkami Xiaomi AmazFit, které jsou k dostání za dobrou cenu s poměrem k nabízeným funkcím. Méně známým produktem pak může být nový náramek Xiaomi AmazFit Arc.

Ten nabízí stejné služby, jako hodinky, avšak v malém těle odpovídající náramku Xiaomi Mi Band 2. Na malém displeji vidíte stejné funkce, jako na Mi Bandu. V telefonu však již máte plno možností navíc právě po vzoru hodinek AmazFit, které však dané funkce zobrazují i na svém displeji.

Elektro kola a koloběžky

Ve výstavním sále jsme narazili i na stánek s elektrokoly a elektrokoloběžkami. Velkým překvapením pro nás bylo, že stánek zaštitovala značka Go Clever. Snad každý z redakce si zde našel svůj kousek. Nejdéle jsme však u stánku obdivovali elektrokolo s odpovídajícím názvem „Go Clever Ebike Fat Boy“ společně s koloběžkou „Go Clever City Rider 5 Carbon LG“.

U koloběžky můžeme počítat s dojezdem až 20 km a maximální rychlostí 20 km/h, respektive 25 km/h v případě karbonové verze. Koloběžka je již v prodeji s cenou začínající na 8 499 Kč. V případě karbonové verze pak musíme počítat s cenou 11 499 Kč. Doba nabíjení koloběžky vám zabere 180 – 240 min.

Elektrické kolo Fat Boy by se mělo v prodeji objevit až počátkem příštího roku s cenou pohybující se okolo 20 000 Kč. Maximální rychlost by měla dosahovat 40 km/h s dojezdem 25 km. U dojezdu se počítá s přiložením lidské síly v podobě šlapání :). Doba nabíjení vám zabere zhruba 360 min.

Informace z přednášek eD World 2017

Kromě výstavního sálu jsme se také účastnili nejedné přednášky. Přednášek je vždy spousta a člověk má co dělat, aby si vybral ty správné. K dispozici jsou totiž tři sály a kolikrát se vám stane, že se vámi vybrané přednášky překrývají.

Vždy se potýkáme s pocitem, že jsme oželeli některou z těch zásadních. Všechny ale bohužel nikdy nezvládnete.

Přednáška AMD

Nejužitečnější informací pro uživatele byla zpráva od AMD. AMD již totiž vyřešilo problém s paměťmi RAM o frekvenci 3200 MHz. Respektive tento problém vyřešili výrobci základních desek. Stačilo začít brát nové AMD procesory vážně a aktualizovat pro ně své BIOSy. V nejbližší době bychom se navíc měli dočkat procesorů AMD Ryzen Mobile.

Novinky od Western Digital

Další z absolvovaných přednášek eD World 2017 byla ta od společnosti Western Digital. Zde jsme se dozvěděli o novinkách v podobě externího SSD disku WD My Passport SSD, který nabízí maximální velikost až 1 TB. Disk jsme měli v ruce a jedná se o placičku opravdu malých rozměrů.

Western Digital nabízí svým klientům v základu 3 letou záruku. Nově je však možné tuto záruku rozšířit na 5 let. Podmínkou je však vlastnictví nějakého dalšího produktu od WD. Po zakoupení nového produktu se stačí zaregistrovat do WD Partner Programu, kde uvedete předchozí koupený produkt společně s registrací nově koupeného produktu. Tímto postupem získáte další 2 roky záruky navíc.

LYNX a jejich nové logo

LYNX se po 17ti letech dočkal nového loga. S tím samozřejmě souvisí i kompletně přepracovaný web, kde si nového loga jistě všimnete. Ruku v ruce s logem jdou i nově přejmenovaná produktová zaměření LYNXu.

  • PLAY – Herní sestavy a jiné herní příslušenství
  • WORK – Počítačové sestavy určené pro kanceláře a běžnou kancelářskou práci
  • SELL – Pokladní systémy pro nově zavedené EET
  • MAKE – Vše ohledně síťové kabeláže

Milým překvapením bylo představení zdroje pod záštitou společnosti LYNX. Jedná se o 400W PC zdroj s účinností 88% za víc než přijatelnou doporučenou cenu 1 141 Kč. Výrobce zdroje pro LYNX je společnost Fortron.

Zhodnocení eD World 2017

Snad jako každá konference pořádaná eD‘ system Czech a.s., tak i letošní eD World 2017 jsme si užili každým douškem. Dozvěděli jsme se plno zajímavých informací a objevili řadu novinek. Každému doporučujeme danou konferenci navštívit, ať už kvůli navázání nových pracovních kontaktů, tak kvůli řadě uvedených nových produktů, které si můžete na místě osobně prohlédnout a vyzkoušet.

Zdroje: 1, 2, vlastní