Lenovo na MWC 2018

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Lenovo na MWC 2018 představilo mimo jiné nové Motorola Mods, notebooky rodiny YOGA nebo i pokročilá řešení datových center.

Od 26. února do 1. března se v Barceloně konal jako obvykle Mobile World Congress 2018. Nechyběla zde ani společnost Lenovo, která představenými produkty posiluje svoji vizi v oblasti technologických inovací pro rok 2018.

Lenovo na MWC 2018

Zejména díky svým zkušenostem v oblasti počítačů společnost Lenovo vytvořila jednu z nejúplnějších kolekcí inteligentních zařízení umělé inteligence. To Lenovu dává jedinečnou výhodu při poskytování tří klíčových prvků této inteligence. Patří mezi ně data, výpočetní výkon a algoritmus.

Prostřednictvím nových produktů z oblasti AR/VR a hlasově aktivovaných technologií, které byly MWC 2018 představeny, tak společnost Lenovo nabízí nové způsoby, jak si užít umělou inteligenci. Mezi nové produkty představené na MWC 2018 společností Lenovo jsou nové přenosné počítače YOGA, transformační mody Motorola Mods nebo pokročilá řešení datových center.

Na MWC 2018 společnost Motorola představuje, jaké bude její pokračování na trhu a mimo jiné také nejnovější Motorola Mods, které vám pomohou například sledovat vaše zdraví. Díky Motorola Health Mod si totiž můžete snadno měřit pět vitálních funkcí včetně přesného systolického a diastolického krevního tlaku.

Vizi Lenovo a MotoMods si můžete přečíst i v našem s rozhovoru s Michalem Lojkou.

Phone Life Balance a její dopady

Společnost Motorola také na MWC 2018 prezentovala výsledky nedávné globální studie nazvané Phone-Life Balance Study, která byla vyvinuta ve spolupráci s Dr. Nancym Etcoffem, což je uznávaný odborník na chování mysli a mozku na Harvardské univerzitě. Studie ukazuje problematické chování, které ovlivňuje naše vztahy s ostatními lidmi. Ze studie také vyplývá, že lidé dávají telefonům přednost před svými blízkými. Zjištění studie jsou nejzávažnější pro generaci tzv. mileniálů, kteří již vyrostli v digitálním světě.

Podrobnější informace k této problematice a celé studii naleznete v našem předchozím článku Motorola Phone-Life Balance.

Společnost Motorola se s ohledem na výsledky studie obrací k tvrzení, že technologie by měly naše životy obohacovat a ne je řídit. Z tohoto důvodů nabízí společnost Motorola inteligentní řešení, která pomáhají lidem řídit rovnováhu mezi telefony a jejich životy. Motorola má proto partnerství s aplikací SPACE. Jedná se o aplikaci, která vám pomůže si více uvědomovat to, jak svůj telefon používáte. Dále Motorola se svými Motorola Mods podporuje intuitivnější interakce s mobilními zařízeními.

Společnost Levono PC a Smart Devices vyvíjí nové produkty pro obchodní a spotřebitelské zkušenosti prostřednictvím rozšířené inteligence.

Lenovo Yoga

Společnost Lenovo na MWC 2018 představila nové modely z rodiny konvertibilních notebooků YOGAY Patří mezi ně Lenovo YOGA 730 v 13″ a 15″ verzi společně s Lenovo YOGA 530 ve 14″ provedení.

O kvalitní výkon se vám postará operační systém Windows 10 což jde ruku v ruce s moderním designem. Nový model Lenovo YOGA 730 využívá sílu AI, která vám poskytuje inteligentní pomoc hands-free.

Lenovo a Chromebook

Společnost Lenovo na MWC 2018 také přišla s novým triem robustních notebooků. Konkrétně se jedná o Chrombook Lenovo 500e, 300e 2v1 a 100e, které jsou nyní dostupné i pro spotřebitele. Kromě ochranných konstrukcí, které chrání notebook před politím a pádem, je Chrombook 300e vybaven technologií Lenovo Enhaced Touch. Ta uživateli umožňuje interakci mezi obrazovkou a používáním objektů z každodenního života. Chrombook 500e je zase vybaven technologií EMR PEN s algoritmy Google L pro snadné psaní a skicování.

Lenovo Smart Display

Společnost Lenovo na MWC 2018 dále představila novinku z konference CES 2018 Lenovo Smart Display. Tato technologie umožňuje pohodlnější, intuitivní a sdílené používání technologií v domácnosti. Lenovo Smart Display můžete ovládat pomocí hlasu prostřednictvím Google Assistant společně s HD dotykovým displejem.

Lenovo v zajetí VR

Jednou z novinek, představených na CES 2018, jsou také produkty vylepšující virtuální realitu. I na MWC 2018 společnost Lenovo reprezentuje Lenovo Miraga Cameru VR180, headset Mirage Solo pro virtuální realitu Daydream nebo chytré brýle New Glass C220.

Skupina Lenovo Data Center Group pokračuje v rozšiřování inteligenční revoluce tím, že se rozšiřuje do dvou nových segmentů v oblasti telekomunikací a internetu.

Přípravy na 5G v plném proudu

Inovace v mobilních a inteligentních zařízeních rychle rostou a telekomunikační průmysl prochází masivními změnami v síti 5G. Společnost Lenovo se nachází v jedinečné pozici, aby narušila tradiční telekomunikační základnu a poskytovala tak bezproblémový přechod pro poskytovatele komunikačních služeb do světa definovaného softwarem.

Společnost Lenovo proto zahajuje optimalizovanou nabídku založenou na serverech a přepínačích Lenovo ThinkSystem SR650/SR630, Red Hat OpenStack platformu a Mellanox ConnectX-4 pro zrychlené zpracování paketů. Kromě toho se společnost Lenovo připojuje k programu Intel Select Solution pro NFV a nabízí řešení, která jsou speciálně optimalizovaná pro pracovní zátěže založené na šifrování a kompresi. Toto řešení se skládá z technologií Intel QuickAssist Technology (QAT) a Intel XXV710 NIC povolených na serverech Lenovo SR650/SR630.

Společnost Lenovo na MWC 2018 taktéž demonstrovala základnu pro první stanici, která bude připravená pro příchod 5G.

Informace o cenách a dostupnosti výše zmíněných produktů naleznete na oficiálních stránkách Lenovo.

Zdroje: TZ, 1, 2