Lenovo Home Assistant

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Lenovo se svým Lenovo Home Assistant odpovídá na chytrý reproduktor do domácnosti od Amazonu, kterým je Amazon Echo, popřípadě Amazon Echo Show.

Lenovo Smart Assistant a Amazon Echo

Lenovo Smart Assistant využívá stejné služby jako Amazon Echo, tedy Amazon Alexa Voice Service. Zatím nebyl zveřejněný datum vydání, ale cena by se měla pohybovat okolo 4 500 Kč.

Lenovo však vydalo i levnější alternativu v podobě Lenovo Home Assistant Pack, která vás vyjde zhruba na 2 000 Kč. Což je podstatně méně a jedná se o velmi příznivou cenu.

Lenovo Home Assistant a Amazon Echo Show

Již se však nejedná o samostatný reproduktor, který by dokázal fungovat sám od sebe. Budete k němu totiž potřebovat i tablet. Dle dostupných informací by pak Lenovo Home Assistant Pack měl fungoval spolu s celou produktovou řadou tabletů Lenovo Tab 4 (Tab 4 8″, Tab 4 8″ Plus, Tab 4 10″, Tab 4 10″ Plus). Díky přidanému displeji v podobě tabletu se tedy jedná o alternativu k Amazon Echo Show.

Zda bude možné připojit i jiný tablet s Androidem, ale to zatím není jasné a s největší pravděpodobností to možné nebude. A to i přes to, že propojení tabletu a reproduktoru probíhá pomocí mikro USB portu, kterým je reproduktor vybaven. Pokud pomocí něj připojíte jiný tablet než ten od Lenova, tak získáte pouze obyčejný reproduktor k vašemu tabletu. Ale uvidíme, jak to bude mít Lenovo podchycené.

Lenovo Home Assistant Pack je vybaven 3 wattovým reproduktorem a dvěma mikrofony s prodlouženým dosahem snímání, což vám umožňuje zařízení ovládat hlasem i z větší vzdálenosti.

Pokud však hledáte zařízení, které dokáže fungovat bez další elektroniky, pak jím Lenovo Home Assistant není. Tím bude právě až chystaný Lenovo Smart Assistant.

Konečná cena již tak příznivá není

Do prodeje by se měl Lenovo Home Assistant dostat v průběhu října 2018 a bude prodáván samostatně. Cena se tedy bude pohybovat okolo 2 000 Kč, ale k plné funkčnosti musíte připočíst minimálně dalších 4 200 Kč, za které se prodává Lenovo Tab 4 8″. Celková cena tedy činí 6 200 Kč, což je v konečné fázi více, než co byste zaplatili za samostatný Lenovo Smart Assistant.

Zdroje: 1, 2, 3