konec podpory microsoft office 2007

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Datum 10.10.2017 značí konec podpory Microsoft Office 2007. Pro uživatele MacOS zařízení je pak dané datum taktéž milníkem ukončení podpory pro Microsoft Office 2011.

Co pro uživatele znamená konec podpory Microsoft Office 2007?

Váš stávající software Microsoft Office již nadále nebude dostávat bezpečnostní záplaty prostřednictvím Windows Update. Stejně tak již váš Office nebude dostávat aktualizace v podobě novějších funkcí.

I přes to ale můžete Microsoft Office nadále používat, aniž byste přišli o jakákoliv data. S odstupem času se vám však může stát, že budou vaše dokumenty kompromitovány některým z virů, na které již Office 2007, v případě MacOS již i Office 2011, nedostal patřičný bezpečnostní update. Taktéž se vám může stát, že neotevřete některé soubory z novějších Microsoft Office, resp. vaše Office nebudou podporovat některé z funkcí daného dokumentu.

Pro korporátní sféru konec podpory Microsoft Office 2007 taktéž mimo jiné značí, že již Microsoft nebude nadále k danému produktu poskytovat podporu po telefonu a prostřednictvím oficiálních stránek Microsoftu v případě nějaké komplikace.

Od 10.10.2017 již také není nadále možné Microsoft Office 2007 stahovat na webu Microsoftu.

Doporučení

Ať už z bezpečnostního hlediska, či hlediska další kompatibility s dokumenty z novějších Microsoft Office, doporučujeme všem uživatelům přejít na novější verzi Microsoft Office. V potaz je možné taktéž vzít často propagované Office 365.

Pokud se rozhodnete pro jednorázovou platbu, pak doporučujeme přejít rovnou na Microsoft Office 2016. U Office 2016 se u Windows zařízení počítá s podporou až do 14. září 2025. V případě MacOS je pak ukončení podpory plánováno na 13. září 2020.

Pro zajímavost, pokud by vás i přes všechna doporučení zaujali například Microsoft Office 2013, pak můžete počítat s podporou do 11. dubna 2023. Berte prosím na vědomí, že Microsoft Office 2013 není kompatibilní s Windows Vista.

Proč zvážit i Office 365?

U Office 365 zatím nebyl stanoven žádný datum ukončení podpory. S největší pravděpodobností tomu tak ani nebude. Máte na výběr jednorázovou platbu 4 099 Kč pro domácí použití na jednom PC. Dále je k dispozici i možnost měsíčního předplatného za 269Kč měsíčně, která pokryje 5 PC, 5 telefonů a 5 tabletů současně. Stejnou možnost má i jednotlivec za cenu 189 Kč měsíčně.

S předplatným máte navíc k dispozici 60 volných minut na Skype. Taktéž dostanete 1 TB volného místa na OneDrive pro každého uživatele. Stejně tak budete mít k dispozici 50GB mailovou schránku Outlook.

V případě momentální nevyužívání můžete předplatné kdykoliv zrušit, či bezplatně změnit počet uživatelů. Jedná se tedy o Office s širšími možnostmi využití, které ale naplno využijí spíše pracovní skupiny, rodiny, nebo malé společnosti, pro které je výhodnější platit měsíčně předplatné pro více uživatelů, než-li najednou licencovat větší počet počítačů.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7