Data Center 500

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Nová řada SSD disků Kingston Data Center 500 (dále DC500) splňuje přísné požadavky na kvalitu služeb pro zajištění předvídatelného výkonu a nízké latence.

Společnost Kingston Digital Europe Co LLP, pobočka společnosti Kingston Technology Company, světový lídr v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, představila nové SSD disky řady Data Center 500 určené převážně pro firemní sféru. Řada DC500R je optimalizována pro aplikace náročné na čtení dat, zatímco řada DC500M ke smíšenému provozu (čtení i zápis). Oba typy SSD řady DC500 splňují přísné požadavky společnosti Kingston na kvalitu služeb (QoS). D9ky tomu je možné zajistit předvídatelný výkon při zpracování náhodných vstup/výstupních (I/O) operací a předvídatelně nízkou latenci v širokém rozsahu úloh čtení a zápisu dat.

Kingston Data Center 500 R

Řada DC500R je ideální pro aplikace vyžadující rychlé čtení velkého množství dat. Jako příklad můžeme uvést spouštění systému, webové servery, infrastruktura virtuálních počítačů, provozní databáze a analýzy v reálném čase. Poskytovatelé cloudových služeb a architekti softwarově definovaných úložišť dat mohou využít konzistentní rychlost provádění I/O operací a nízkou latenci disků.

Díky tomu mohou zajistit potřebnou kvalitu služeb v prostředích s vysokými nároky na čtení dat. Díky svému výkonu, spolehlivosti a výdrži 0,5 DWPD umožňuje DC500R maximalizovat investice do hardwaru úložiště dat. *(DWPD – možný počet přepsání disku za den vzhledem k celkové výdrži)

Kingston Data Center 500 M

Řada DC500M je určena pro smíšenou pracovní zátěž v aplikacích, které mají vyrovnanější poměr I/O operací pro čtení/zápis dat. Je ideální pro poskytovatele cloudových služeb a architekty softwarově definovaných úložišť dat. Zde je zapotřebí flexibilní infrastruktura k efektivnímu provozování a správě transakčních úloh.

Data Center 500

Tyto úlohy zahrnují umělou inteligenci (AI), analýzu objemných dat (Big Data), cloud computing, databázové aplikace, datové sklady, strojové učení a operační databáze. Disky DC500M s výdrží 1,3 DWPD jsou ideální pro upgrady diskových jednotek v high-volume serverech (HVS) montovaných do racku. Taktéž je využijí hyperškálovatelná datová centra a poskytovatele cloudových služeb, kteří potřebují levné a výkonné úložné subsystémy.

K tématu SSD

„U 80 % všech SSD disků pro firemní sféru, které se používají v datových centrech, postačuje výdrž menší než 1 DWPD,“ říká Gregory Wong, prezident a hlavní analytik společnosti Forward Insights. „Jelikož datová centra hledají optimální rovnováhu mezi požadovanou výdrží a cenou SSD, lze očekávat, že tento podíl zůstane i nadále zachován.“

„Dodržování kvality služeb je u SSD určených pro firemní sféru nezbytné zejména u cloudových výpočetních aplikací, které vyžadují předvídatelnou úroveň výkonu úložiště dat a plnění smluv o poskytované úrovni služeb zákazníkům. Nové SSD disky řady DC500 nabízejí vynikající funkčnost pro náročné aplikace v datových centrech od vývojové fáze aplikace až po ostrý provoz pro koncové uživatele,“ řekl Tony Hollingsbee, obchodní manažer Kingstone pro SSD v regionu EMEA. „Pro zajištění bezpečného provozu je řada DC500 vybavena komplexní ochranou přenášených dat a ochranou pro případ náhlého výpadku napájení během ukládání dat. Kombinace spolehlivosti, splnění přísných požadavků na QoS a oceňovaná předprodejní i poprodejní podpora ze strany společnosti Kingston dělá z této řady optimální řešení úložišť pro firemní datová centra.“

Řada Data Center 500 je k dispozici v kapacitách 480 GB, 960 GB, 1,92 TB a 3,84 TB. Více informací najdete na www.kingston.com.

Parametry Kingston DC 500

Kingston DC500Rhlavně čtení Kingston DC500Msmíšený provoz 
OznačeníKapacitaOznačeníKapacita
SEDC500R/480G480 GBSEDC500M/480G480 GB
SEDC500R/960G960 GBSEDC500M/960G960 GB
SEDC500R/1920G1920 GBSEDC500M/1920G1920 GB
SEDC500R/3840G3840 GBSEDC500M/3840G3840 GB
 • Optimalizace pro aplikace náročné na čtení dat (DC500R): Vysoká rychlost odezvy díky nízké latenci a konzistentní výkon při provádění I/O operací umožňuje firmám zajistit požadovanou kvalitu služeb v náročných aplikacích s převahou čtení dat.
 • Optimalizace pro aplikace se smíšeným provozem (čtení i zápis) (DC500M): Výjimečná rovnováha konzistentního provádění I/O operací a vysoká rychlost jejich zpracování (IOPS) při čtení/zápisu dat pro provozování široké škály transakčních úloh.
 • Snížení latence aplikací: Hostitelské databáze datového centra a různé webové aplikace mohou spoléhat na předvídatelný výkon a nízkou latenci při zpracování I/O operací.
 • Ochrana integrity dat: Korekce chyb pomocí ECC a pokročilá ochrana proti chybám při čtení dat (read/disturb management) poskytují komplexní ochranu před poškozením dat.
 • Vestavěná ochrana proti výpadku napájení (PLP): Výkonné kondenzátory a speciální firmware snižují nebezpečí ztráty nebo narušení dat při náhodném výpadku napájení.
 • Formát: 2,5 palce
 • Rozhraní: SATA Rev. 3.0 (6 Gb/s) – zpětně kompatibilní se SATA Rev. 2.0 (3 Gb/s)
 • NAND: 3D TLC
 • Interní šifrování (SED): AES 256bitové šifrování
 • Sekvenční čtení/zápis: (DC500R)
 • Skladovací teplota: 40–85 °C
 • Provozní teplota: 0–70 °C
 • Rozměry: 69,9 × 100 × 7 mm
 • Hmotnost: 92,34g
 • Odolnost proti vibracím za provozu: 2,17 G Peak (7–800 Hz)
 • Odolnost proti vibracím mimo provoz: 20 G Peak (10–2000 Hz)
 • Střední doba mezi poruchami (MTBF): 2 miliony hodin
 • Záruka/podpora: Omezená 5letá záruka s bezplatnou technickou podporou

Zdroje: TZ, 1