kingdom come: deliverance

Autor se zájmově řadí mezi herní nadšence a streamery, kdy aktivně baví své diváky při hraní rozličné škály her.

Kingdom Come: Deliverance nám už klepe na dveře a nejen v tuzemsku se stupňuje zájem o hru.

Kingdom Come: Deliverance ve zkratce

Samotnou hru snad ani není třeba představovat, tak že jen v krátkosti. Za celou hrou stojí české vývojářské studio Warhorse Studios v čele s dnes již legendární osobností herního průmyslu Danielem Vávrou, který na hru samotnou dohlíží jako kreativní ředitel. Kingdom Come: Deliverance láká nejen české hráče na zasazení. Bude se totiž odehrávat na začátku 15. století v českých luzích a hájích. Příběh je zasazen do doby, kdy je český král Václav IV. zajat a jeho bratr Zikmund se pokouší ovládnout české země.

V první várce se možná nedostane na všechny

O hru je takový zájem, že se distributoři začínají obávat, že se na všechny nedostane. Na světově největším portálu, co se distribuce digitálních kopií her týče, tedy Steamu, hra zaujímá třetí místo v celosvětových prodejích. A tak se stalo již týden před vydáním hry. Do oficiálního vydání, 13. února, se dle odhadů posune možná ještě o nějakou tu příčku výše. Na prvním místě se stále drží PUBG – Player’s Unknown Battleground a na místě druhém pak Subnautica.

Sběratelské edice hráče také táhnou

Velký zájem je také o fyzické nosiče a speciální sběratelské edice hry, kde se hráči mohou těšit na exklusivní nadstandardní obsah, nebo lepší zpracování obalu.

Prodejci se tak připravují na boom, který vypukne v týdnu po vydání hry. Mnoho distributorů plánuje také speciální akce k prodeji. Například na prodejně JRC v pražském Chodově bude v úterý 13. únoru přítomný samotný Dan Vávra a bude v obležení rytířů podepisovat plakáty, kartičky, či krabice s hrou. Alza plánuje podobnou podívanou a navíc pozvala herní celebrity a youtubery na oslavu vydání dlouho očekávané české hry Kingdom Come: Deliverance.

Pokud jste tedy hru ještě nezakoupili, určitě tak urychleně učiňte, ať Kingdom Come: Deliverance posuneme na první příčky.

Zdroje: 1, 2, 3, vlastní