iGET Blackview GP2

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Česká značka mobilních telefonů iGET rozšiřuje své portfolio o prémiovou řadu iGET Blackview GP. Nově dostupné budou dva modely v podobě iGET Blackview GP2 a GP lite.

iGET se dlouhodobě vyznačuje odolnými telefony, které patří v Česku a na Slovensku k těm nejlepším s ohledem na poměr „Cena vs. Výkon“. Společnost teď vstupuje na trh s novinkami GP2 a GP2 Lite, které se řadí do segmentu klasických smartphonů. Podobně jako její outdoorové modely nabízí mimořádný poměr ceny a výkonu.

iGET Blackview GP2

iGET Blackview GP2 upoutá moderním designem a elegantním celokovovým tělem. Vyniká svým 5,5″ IPS displejem s Full HD rozlišením, který zaručuje věrné podání barev. Dvojice fotoaparátů 13MPx a 8MPx s vestavěným čipem Samsung a objektivem s clonou F/1.8 tvoří perfektní snímky i za zhoršených světelných podmínek.

O plynulosti systému se stará výkonný osmijádrový procesor s frekvencí 4x 1,5 GHz a 4x 1,0 GHz. Procesoru pak sekunduje 4GB paměť RAM. Uživatelé jistě ocení i 64 GB vnitřního uložiště ROM, které jde navíc rozšířit o paměťové karty. Samozřejmostí je podpora rychlé sítě 4G LTE.

iGET Blackview GP2 Lite

IGET Blackview GP2 Lite je designově totožný model se stejnou velikostí baterie. Oproti GP2 se liší pouze menší pamětí RAM, která dosahuje 3 GB. Interní uložiště ROM spadlo na polovičních 32 GB.

U procesoru jsme se dočkali pouze snížení frekvence, a to přesně na 4x 1,3 GHz + 4x 1,0 GHz. Je tak ideální pro uživatele, kteří hledají telefon se skvělou výbavou do pěti tisíc korun.

Obrovská baterie s výbornou cenou

IGET Blackview GP2 a Lite nemají ve své cenové kategorii konkurenci s ohledném na použitou baterii s kapacitou 6000 mAh. Taková kapacita se totiž moc často u telefonů s cenou do 5 000 Kč nevidí. Baterie díky své kapacitě telefon udrží v pohotovostním režimu až 700 hodin. „Při aktivním používání telefon vydrží v provozu bez problému dva až tři dny. Nabíjení je přitom díky modernímu USB-C portu a přiloženému originálnímu adaptéru rychlé. Úplného nabití lze tak dosáhnout do čtyř hodin,“ upozornil Vladimír Hrdlička, technický ředitel společnosti.

Bohatá výbava včetně čtečky otisků prstů

Telefony nabízí i několik moderních vychytávek. Jde například o snímač otisků prstů, který usnadňuje odemykání a zamykání mobilu. IGET Blackview GP2 a GP2 Lite navíc podporují Dual SIM, klasickou GPS i AGPS a 5G WiFi sítě, které poskytují plynulejší a rychlejší surfování.

Výbava, kterou dostanete v základním balení, je v dnešní době již neobvyklá. Značka iGET totiž dodává v balení spolu s telefonem i náhradní ochrannou fólií, silikonové pouzdro a kabel OTG. Díky OTG kabelu můžete přenášet data, vzájemně dobíjet zařízení, nebo připojovat další externí zařízení.

Smartphony iGET Blackview GP2 jsou v prodeji od srpna za 6 999 Kč a v případě Lite verze za 4 999 Kč. Oba telefony mají předinstalovaný systém Androidu 7.0 Nougat.

Zdroje: 1, TZ