hybrid smartwatch - gear s3 pocket

Student Technického lycea, který má v oblibě práci s počítači a hraní her. Ve volném čase se snaží programovat.

Pokud jste zastánce klasických hodinek, pak vás jistě zaujmou i hybrid smartwatch. Fossil totiž plánuje vypustit do světa 300 druhů hodinek a Samsung představí koncept chytrých kapesních hodinek.

Až do dnes bychom mohli říct, že Samsung vyprodukoval více chytrých hodinek než jakýkoliv výrobce hodinek. Ale tento rok tomu tak už není, vypadá to, že Samsung začal vytvářet pouze pár modelů za rok. Avšak minulý měsíc představil Samsung něco nového, hybridní kapesní hodinky.

Co je vlastně dělá hybridními? Jako spousta jiných kapesních hodinek mají i tyto víčko, které se otevírá, abyste vlastně viděli, kolik je hodin. Ale v tomto případě když otevřete hodinky, uvidíte digitální hodinky na kulatém displeji. Jakmile víko zavřete, tak uvidíte průhlednou část, která slouží k zobrazování digitální části hodinek a také páru ručiček.

Kapesní Hybrid Smartwatch od Samsungu

Proč mají pár mechanických ručiček? Nejspíše vás také štvalo, když jste se chtěli podívat kolik je hodin, ale vaše hodinky byly vybité. Na hybridních hodinkách už tomu tak nebude, digitální a mechanická část má stále společnou baterii, ale při určitém procentu baterie dá digitální část hodinek přednost té mechanické. Tyto hodinky stále můžete nabíjet jako normální chytré hodinky a také je můžete spárovat s vaším chytrým mobilem a dostávat notifikace.

Jak všichni víme, hlavní výhodou chytrých hodinek je, že nemusíme vytahovat náš mobil, abychom viděli, co nám přišlo za notifikaci nebo kolik je hodin. Bohužel si nejsem jistý, zda vytahování kapesních hodinek nějak ušetří čas oproti vytáhnutí mobilu. Avšak musím uznat, že je to velice zajímavý koncept.

A co chystá Fossil

A jak do tohoto roku vstoupila firma Fossil? Tento rok představují 300 nových stylů pro chytré hodinky. Dalo by se říci, že každá značka, kterou Fossil nabízí, bude mít nějaké vlastní „chytré“ vychytávky.

Některé jsou plnohodnotnými chytrými hodinkami s Android Wear 2.0 a AMOLED dotykovou obrazovkou, zatím co některé jsou pouze „hybridními“ s možností zobrazovat notifikace oddělené od vašeho mobilu. Hybridní hodinky budou podporovat sledování aktivit. Dále máte k dispozici boční tlačítko, kterému můžete přiřadit libovolné funkce dle vašeho výběru. (např. vyhledání mobilu, ovládání hudby a jiné)

Ostatní Hybrid Smartwatch

Hybridní verze značek DKNY, Mark Jacobs, Armani Exchange, Relic, Diesel a další se budou postupně objevovat na prodejních pultech v průběhu celého roku. Není u nich totiž zatím známé žádné specifické datum vydání. Ostatní modely budou dostupné v průběhu léta. Můžete tak odměnit své ratolesti za vysvědčení a tím jim zpříjemnit letní prázdniny.

Ovšem toto neplatí pro plnohodnotné chytré hodinky s Android Wear. Firma Fossil říká, že jejich kolekce roku 2017 bude osazena Snapdragon Wear 2100 procesory, „high resolution“ displeji a podporou spárování s Androidem nebo iOS. Avšak toto umí již samotný Android Wear, takže to není nic exkluzivního.

Tyto plnohodnotné smartwatch bude možné koupit od Misfit, Diesel, Emporio Armani a Michael Kors, na cestě jsou také nové modely Fossil Q Venture a Q Explorist.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4