huawei health

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Začínáte s běháním nebo s jiným sportem a chcete si monitorovat svoje denní výkony, zlepšení, spalování kalorií, činnost srdce a další a další metriky? Jde to, i pokud jste vlastníky Huawei telefonu, nemusíte si tak zbytečně pořizovat jiný telefon. Jak se tedy zařídit, pokud to myslíte se sportem opravdu vážně? Dvě slova, Huawei Health.

Aplikace Huawei Health

Pokud ji ještě v telefonu nemáte, nainstalujte si aplikaci Huawei Health. Ta slouží hlavně pro nadšené sportovce a lidi, kteří si chtějí sledovat svoje denní výkony pravidelně. Nejdříve neměla aplikace ty nejlepší ohlasy, zejména byl problém s párováním telefonu a sportovního náramku, který je dobré mít, pokud chcete mít co nejpřesnější metriky.

Po posledních aktualizacích jsou však už ohlasy velmi dobré. V nastaveních máte na výběr z velkého počtu různých sportů, jako je běh, jízda na kole a další. Sledujete aktivitu srdce, kvalitu spánku, míru stresu a další. Aplikace je podporovaná i Huawei telefony s Androidem 4.4.4 a níže, ale je třeba mít telefon alespoň s operační pamětí 2 GB RAM.

Náramky Huawei Band

Aby aplikace Huawei Health co nejlépe fungovala, pořiďte si jeden z náramků Huawei Band. Ty fungují jako chytré hodinky. Na výběr máte od náramku za pár stovek, až po profesionální náramky, jako jsou například Huawei Watch 2 (ty stojí už pár tisíc korun). Výhodou Huawei tak je, že máte na výběr z řady designů a barev a můžete si tak náramek při výběru co nejvíce přizpůsobit vašemu stylu, aby na vašem zápěstí nepůsobil, jako pěst na oko.

 

Odolné kryty na Huawei

Povinnou výbavou každého sportovce je také odolný kryt na mobil. V dnešní době tak už nemáte problém sehnat ani různé kryty na Huawei, třeba i oblíbené modely Huawei P20 Lite. Nejlepší pro vás mohou být odolné hliníkové kryty.

Jako správný sportovec si však k němu pořiďte i různé nepromokavé kryty, například na paži. Mobil si do něj jednoduše vložíte při běhu a nepřekáží vám v kapse. Existují také jednoduché ledvinky na mobil. Nebo nejrůznější tašky na kolo, které mají nepromokavou kapsu pro telefon.  

Zdroj: TZ, 1, 2