HTC U Ultra

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Na CES byly představeny rovnou dva telefony HTC U. Jeden s 5,7″ QHD displejem a jménem HTC U Ultra a druhý s 5,2″ FHD displejem a jménem HTC U Play. Pokud tedy nejste fanoušci phabletů, určitě máte na výběr.

Hlavní tahákem telefonu HTC U Ultra by měl být právě 5,7″ QHD displej v kombinaci s druhým 2″ displejem s rozlišením 160x 1040 px, který je umístěn vedle přední kamery. Jak již jistě předpokládáte, jedná se v podstatě o notifikační mini displej, na kterém se budou zobrazovat notifikace, rychlé kontakty nebo Vámi navolené rychlé funkce.

Hned na první pohled si pak všimnete přepracovaného dizajnu, kterému HTC říká „Liquid Surface“. Jedná se o extra lesklý povrch, který na přímém světle v určitých úhlech opravdu připomíná tekutinu. Hned nás napadá první problém, a to viditelné otisky. Ale třeba to má HTC vymyšlené. Co ale vymyšlené není, že si již po prvních recenzích lidé stěžují na vyklouzávání z rukou. Tudíž se nedoporučuje nosit bez pogumovaného krytu, což jaksi zazdí onen nový dizajn.

Dalším možným zklamáním jistě bude absence 3,5mm jacku. Proč zde není, když by se sem s přehledem vešel? Prý z důvodu posunutí kvality zvuku z telefonu na novou úroveň díky technologii Sonic Pulse. Samozřejmě také díky novému příslušenství ve formě HTC USonic sluchátek, které připojíte jen přes USB-C konektor. S klidem tedy můžeme konstatovat, že se trendu chybějícího 3,5mm jacku v budoucnu nevyhneme.

HTC U – Parametry

HTC U Ultra pak jako vlajková loď nezaostává ani svým hardwarem. Srdcem telefonu bude Qualcomm Snapdragon 821 v kombinaci s úctyhodnými 4 GB RAM. K dostání pak bude varianta s 64GB / 128GB interní paměti, která lze rozšířit pomocí MicroSD slotu až o další 2 TB.

Jako zdroj na celý den pak posouží 3 000 mAh baterie, což je na dnešní poměru u 5,7″ telefonu docela málo, ale prý stačí v klidu na celý den. Na zadní straně pak nalezneme 12 megapixelový fotoaparát Ultra Pixel z továren HTC, který poskytne jak laserový autofocus, tak optickou stabilizaci. Na přední straně pak klasický 16 megapixelový fotoaparát s možností využití UltraPixel modu k produkci 4 megapixelových snímků.

HTC U Play pak oproti HTC U Ultra nabídne již zmíněný 5,2″ displej. Samozřejmě zde nečekejte druhý 2″ displej. Srdcem zde nebude procesor ze stáje Qualcomm nýbrž z továren MediaTek a to konkrétně MedaTek Helio P10. Prostor pro Vaše data klesl na polovinu, tedy na 32GB / 64GB. Další rozdíl pak najdeme v zadní fotoaparátu. Zde byl použita totožná čočka jako přední u modelu U Ultra. Taktéž kapacita baterie klesla na 2 500 mAh. Ostatní parametry by pak měly být stejné.

V Taiwanu pak prodej začíná koncem ledna. Do světa se telefon dostanu až koncem března či počátkem dubna za zatím nespecifikovanou cenu. Ceny pro Taiwan u modelu HTC U Ultra se 64GB paměti začínají na 18 999 Kč. Na další trhy se však dostanou s jistou přirážkou. Oba modely budou k dostání v barvě černé, modré, bílé a růžové.

Při výběru modelu je ještě možné zvážit fakt, že model HTC U Ultra jde do prodeje s předinstalovaným Androidem 7.0 Nougat oproti HTC U Play, který jde do prodeje s Androidem 6.0 Marshmallow.

U modelu HTC U Ultra bude taktéž k dispozici limitovaná edice se safírovým krycím sklem a 128GB úložného prostoru. Cena ani dostupnost tohoto modelu však zatím nebyla oznámena a je také možné, že na jiný trh než ten Thaiwanský ani nedostane.

 

Zdroje: 1, 2