HP Spectre X360 - tablet mode

Šéfredaktor a spoluzakladatel portálu NINIT.cz. Zájmově se řadí k fanouškům nových technologií a widgetů. Kariéru v oblasti žurnalistiky nastartoval jako sloupkař sekce novinky a poradna.

Modely HP Spectre x360 z loňského jistě většina lidí zná. Jednalo se o 13″ model, který vynikal svou tloušťkou, resp. štíhlostí, výdrží na baterii a váhou. Bohužel si mnozí uživatelé stěžovali na absenci portů či čtečku karet. K dispozici byl totiž pouze jeden plnohodnotný USB port a jeden USB-C port, který se však používal převážně pro nabíjení.

Je vidět, že HP svých zákazníkům naslouchá a tak tu máme nový model HP Spectre x360, který přichází ve dvou velikostech. První je opět 13″ palcový model, který se svou hardwarovou výbavou od loňského modelu moc neliší. Měl by nabídnout delší výdrž na baterii, ale hlavně již netrpí absencí portů. Nabídne tak USB-C, Thunderbolt, USB 3.0, HDMI či chybějící čtečku karet nebo UHD rozlišení, které je pro oba nové modely i s porty společné.

Hlavním lákadlem má letos však být 15,6″ model, který také nabídne UHD displej s rozlišením 3840 x 2160 px, větší baterii, porty, které většina tak postrádala a jako třešničku na dortu dedikovanou grafickou kartu nVidia GeForce 940 MX.

15,6″ model bude k dostání ve variantě s procesorem Intel Core i7 Kaby Lake v doprovodu již zmíněné dedikované grafické karty nVidia GeForce 940 MX. Dále bude na výběr až 16GB RAM a 1TB PCIe SSD.

Zatím vypadá vše sebevíc lákavě, zdá, že všechny nedostatky byly odstraněny. Bohužel s inovacemi přichází nedostatky nové a to konkrétně váha a tloušťka. Jelikož se stále jedná o přenosný ultrabook 2v1, tak jsou bezmála 2kg váhy snad až příliš, nemluvě o tloušťce 17,9mm.

Někam se ale dedikovaná GPU a větší baterie převážně kvůli UHD displeji schovat musela. Alespoň že baterie podporuje tzv. quickcharge, díky kterému se na 50% baterie dostanete za pouhých 30min nabíjení. Udávaná výdrž na jedno nabití pak měla být 12h 45min.

Pokud tedy nutně nepotřebujete dedikovanou GPU a vystačíte si s grafikou Intel Iris, tak pro Vás bude 13″ model stále lákavější, protože si udržel váhu a tloušťku kompaktního přenosného zařízení. 15″ bychom pak doporučili skalním fandům HP Spectre, kterým nevadí pár deka a milimetrů navíc. Odměnou jim bude o něco výkonnější zařízení se stejně kvalitně zpracovanými šasi, které k řadě Spectre neodmyslitelně patří.

Již nyní je možné HP Spectre x360 2017 předobjednat na oficiálních stránkách HP. Ceny začínají na 30.000 Kč.

Oficiální prodej bude zahájen v průběhu prvního kvartálu 2017.

 

Galerie

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4